Konica Minolta AccurioJet KM-1 w drukarni książek Totem
29 maj 2018 11:48

Maszyna Konica Minolta AccurioJet KM-1 została zakupiona przez drukarnię Totem, która specjalizuje się w cyfrowej produkcji książek. Decyzja inwestycyjna była podyktowana chęcią wprowadzenia technologii cyfrowego druku atramentowego, która umożliwia szybką realizację nisko- i średnionakładowych zleceń w formacie B2+. Do nabycia urządzenia drukarnię przekonały wysoka jakość odwzorowania kolorów, prostota obsługi i różnorodność obsługiwanych podłoży.

Firma Totem zdecydowała się na zakup AccurioJet KM-1 i wykorzystanie nowych możliwości biznesowych, jakie daje wdrożenie technologii atramentowej UV, aby rozwijać swoją ofertę nie tylko w Polsce, ale również na zachodnich rynkach europejskich.

Z drukarnią Totem współpracujemy już od ponad dekady, a pierwsze urządzenie cyfrowe firma nabyła od nas 13 lat temu. Negocjacje i wdrożenie maszyny AccurioJet KM-1 zajęły niecały rok, co w przypadku branży poligraficznej jest bardzo dobrym wynikiem. Drukarnia wykazała się profesjonalnym podejściem, dzięki któremu instalacja maszyny, szkolenie pracowników i osiągnięcie pełnej mocy produkcyjnej przebiegały bardzo sprawnie i trwały zaledwie trzy tygodnie” mówi Mateusz Woźniak, dyrektor ds. sprzedaży systemów produkcyjnych, Konica Minolta Business Solutions Polska.

Technologia druku atramentowego UV pozwala firmie Totem realizować zlecenia na podłożach do grubości 0,6 mm i nie wymaga używania specjalnych cyfrowych nośników lub drogich aktywatorów podłoża.

Stale ulepszamy nasze procesy produkcyjne, wprowadzając najnowsze technologie. Zdecydowaliśmy się na AccurioJet KM-1, ponieważ daje szersze możliwości obsługi wymagających zleceń w większych formatach. Przede wszystkim jednak gwarantuje naszym produktom doskonałą jakość – znaną do tej pory z maszyn offsetowych. KM-1 jest kluczowym elementem projektu „Ożywiamy książki”, w którym Totem zaproponuje klientom nowatorskie rozwiązania oparte o rozszerzoną rzeczywistość (ang. AR). Już wkrótce nasze wydruki będą mogły zostać wzbogacone treściami o charakterze multimedialnym (filmy, obiekty 3D, animacje itp.), wyświetlanymi za pomocą smartfonu. Jesteśmy przekonani, że zakup systemu KM-1 był dobra decyzją”mówi Michał Rejnowski, prezes firmy Totem.com.pl.

KM-1 to cyfrowa maszyna atramentowa Konica Minolta, która stanowi dobrą alternatywę dla rozwiązań przeznaczonych do niskonakładowego druku offsetowego. Dzięki opatentowanej technologii atramentowej UV z funkcją Dot Freeze, tradycyjnemu prowadzeniu arkuszy do rozmiaru B2+, KM-1 może spełniać wysokie wymagania stawiane przed branżą poligraficzną.

Według szacunków wartość rynku druku cyfrowego w Europie Zachodniej i USA do 2020 roku może wynieść nawet 1,3 mld dolarów. Wprowadzając cyfrową maszynę do kolorowego druku odpowiedzieliśmy na rosnące zapotrzebowanie na tego typu rozwiązania. Cieszymy się ze sprzedaży AccurioJet KM-1 w Polsce, to nasz kolejny sukces” mówi Tomasz Habierski, industrial printing product manager w firmie Konica Minolta Business Solutions Polska.

Opracowano na podstawie informacji firmy Konica Minolta Business Solutions Polska