Nasza Pracownia z Duplo
5 cze 2018 10:15

Firma Nasza Pracownia zakupiła ostatnio system Duplo DC 616 Pro. To rodzinne przedsiębiorstwo rozpoczęło działalność w 2010 r. projektując i drukując zaproszenia w niewielkich maszynach. Oferta firmy powiększyła się wraz z jej rozwojem o wszelkiego rodzaju dodatki towarzyszące imprezom rodzinnym, kalendarze, a także - w ostatnim czasie znacząco - o grawerowane drewniane skrzynki na prezenty. „Tym, co wyróżnia naszą firmę i pozwala jej tak intensywnie się rozwijać – mówi Irek Kowal, odpowiedzialny za rozwój Naszej Pracowni - są przede wszystkim własne projekty, które są nie tylko ciekawe, ale także dostosowane do zmieniającej się mody i trendów, dotyczących organizacji ślubów i wesel. Bacznie przyglądamy się temu, co dzieje się w tym zakresie w Stanach Zjednoczonych i stamtąd czerpiemy inspirację do naszych działań, dzięki czemu celnie trafiamy w oczekiwania klientów”.

Firma mieści się na Podkarpaciu, ale realizuje zlecenia z całej Polski, a także z zagranicy (głównie dla Polaków tam mieszkających). Z roku na rok jej obroty wzrastają o 100 proc., co doceniło jury konkursu Gazele Biznesu, przyznając jej tytuł Laureata w roku 2017.

Nasza Pracownia wykonuje rocznie 100 tys. zaproszeń (stanowią one 40 proc. jej obrotów) oraz kilkadziesiąt tysięcy skrzynek drewnianych (pozostałe 60 proc.) i te liczby stale rosną. Ten drugi sektor produkcji wygenerował nawet potrzebę utworzenia tu własnej stolarni. „Ponieważ produkcja tych wyrobów przeszła w tysiące – mówi Irek Kowal - doszliśmy do wniosku, że - aby działać sprawniej – także w tym zakresie musimy się uniezależnić od poddostawców. Z podobnych przyczyn jakiś czas temu zainwestowaliśmy we własną maszynę drukującą – by móc szybciej drukować. Teraz zależy nam na tym, aby w jak największym stopniu zautomatyzować naszą produkcję”. Automatyzacja widoczna jest tu już na poziomie projektowania. „Dążymy to tego, by upraszczać procesy – mówi Irek Kowal - stąd nasi klienci mogą już na etapie zamówienia wprowadzać zmiany w swoich zaproszeniach, personalizować je. Z jednej strony od razu mają wgląd w to, jak będą one wyglądać, z drugiej skraca to czas realizacji zlecenia”.

Oszczędność czasu i wygoda zadecydowały również o zakupie systemu Duplo DC 616 Pro. „Znaliśmy firmę Duplo, widzieliśmy jej rozwiązania kilka razy na targach i zawsze podobały nam się urządzenia z oferty tego producenta – mówi Irek Kowal. - Wcześniej jednak nie mogliśmy sobie na nie pozwolić. Kiedy jednak nasz rozwój mocno przyspieszył, zakup jednego z nich – systemu do cięcia i bigowania – stał się dla nas koniecznością. Przewagą urządzenia Duplo w stosunku do innych konkurencyjnych rozwiązań jest z pewnością fakt, że zadania do tego urządzenia można wysyłać z komputera, co eliminuje konieczność specjalnej obsługi tego systemu. Ta ostatnia cecha właściwie zadecydowała o zakupie tej maszyny, choć bardzo chwalimy sobie również prostotę jej obsługi, wysoką jakość, którą zapewnia, a także fakt, że przyspieszyło ono pracę w naszej drukarni w zakresie cięcia i bigowania o około 60 proc.”
Co więcej – drukarnia mogła oddelegować jednego pracownika do innej pracy, co przy 8-osobowym zespole ma niemałe znaczenie. Duplo DC 616 Pro – jak podkreśla właściciel Naszej Pracowni - sprawnie wykonuje konkretne zadania, których można zapisać w pamięci urządzenia nawet 80.

Irek Kowal również pozytywnie ocenia współpracę z firmą Duplo: „Przyglądaliśmy się jeszcze jednemu rozwiązaniu konkurencyjnej firmy, ale zdecydowanie w Duplo Polska – oprócz samego systemu - bardziej spodobał nam się poziom obsługi i profesjonalizm. Dlatego naszą współpracę oceniam bardzo pozytywnie”.

Opracowano na podstawie informacji firmy Duplo Polska