Nowe rozwiązania firmy Sun Chemical na targach FESPA 2018
5 cze 2018 12:31

Z nowościami firmy można było się zapoznać odwiedzając jej stoisko podczas tegorocznej edycji targów FESPA. Z myślą o partnerach biznesowych Sun Chemical z naszego kraju był na nich obecny Krzysztof Ostrowski – menedżer produktu w polskim oddziale Sun Chemical.
„Światowy rynek zastosowań farb, atramentów, powłok, klejów i innych rozwiązań produkowanych przez Sun Chemical stale się zmienia i ewoluuje, a my razem z nim – mówi. – Doskonale widać było to na tegorocznych targach FESPA (...). Coraz silniej swoją obecność zaznacza na nich choćby branża tekstylna – oczywiście w kontekście maszyn, materiałów i podłoży jej dedykowanych. To samo dotyczy aplikacji przemysłowych, jak np. elektronika drukowana. Stąd niezwykle różnorodna i bogata ekspozycja Sun Chemical, która – dla większej przejrzystości – została podzielona na cztery segmenty: Graphics, Digital Textiles, Industrial oraz Partnerships & Technology. W każdym z nich pokazaliśmy wiele ciekawych produktów i rozwiązań, skierowanych do odbiorców końcowych, ale też do naszych partnerów handlowych – dystrybutorów i resellerów”.

Z myślą o tych ostatnich w ramach stoiska powstała część Partnerships & Technology, gdzie były prezentowane najnowsze rozwiązania nie tylko w zakresie produktów, jakie pojawiły się w portfolio Sun Chemical, ale też współpracy biznesowej – zarówno w skali globalnej, jak i lokalnej. „Na targach większość spotkań odbyliśmy z naszymi dystrybutorami, poprzez których docieramy z ofertą do końcowych użytkowników – mówi Krzysztof Ostrowski. – Tym bardziej cieszymy się, że odwiedzili nas wszyscy kluczowi partnerzy handlowi posiadający w swoim portfolio rozwiązania Sun Chemical dla segmentów druku cyfrowego i zadrukowywania tekstyliów. Mieliśmy też szereg ciekawych spotkań z firmami zainteresowanymi wprowadzeniem do swojej oferty naszych farb sitodrukowych. Polska sieć sprzedażowa Sun Chemical stale się rozwija (...)”.

W zakresie rozwiązań do zastosowań graficznych firma prezentowała nowy atrament Streamline UML, przeznaczony do ploterów wielkoformatowych Mutoh. „Urządzenie tej firmy pracowało na naszym stoisku przez wszystkie dni targowe, zadrukowując różne podłoża giętkie, rzecz jasna z udziałem naszego nowego atramentu. Jego receptura została pod względem kolorystycznym dostosowana do popularnej wśród użytkowników tych maszyn serii Mutoh USM CMYK, dzięki czemu nie odbiegają one od atramentów oryginalnych. Co więcej, posiadają proekologiczny certyfikat Greenguard Gold, umożliwiający ich wykorzystanie do aplikacji wewnętrznych. Nasze nowe atramenty, przeznaczone do maszyn Mutoh, cechują też wysoka jakość reprodukcji i niski poziom emitowanego zapachu. (...)”.

Jak dodaje Krzysztof Ostrowski, innowacją, która z pewnością spotka się z przychylnym przyjęciem rynku, jest też workowy system zasilania ploterów w atrament, bazujący na rozwiązaniu MBIS.

Inną ważną nowością targową, na którą zwraca uwagę Krzysztof Ostrowski, były nowe atramenty umożliwiające zadrukowywanie materiałów tekstylnych, np. bawełnianych, przeznaczone do bazujących na głowicach Ricoh Gen 5 ploterów Mimaki TS500 (atrament Sonata DTR500) oraz do urządzeń wykorzystujących głowice Epson DX 6-7-TFP (atrament Sonata DTE).

Z myślą o zadruku tekstyliów firma promowała też inne rozwiązania ze swojej oferty: serię czterech atramentów SunTex (do ploterów wyposażonych w głowice Epson i Ricoh), a także SunTex Encore – innowacyjne atramenty pigmentowe, do których wyprodukowania wykorzystano specjalne chemikalia poliestrowe. Te ostatnie były wykorzystywane podczas produkcji „na żywo”, realizowanej na stoisku Sun Chemical przez wszystkie dni targów.

Ostatnia strefa stoiska – Industrial – była dedykowana szeroko rozumianym zastosowaniom przemysłowym. Można było zobaczyć przykłady wykorzystania farb SunTronic przy elektronice drukowanej, promowane były też innowacyjne rozwiązania SunMotion, stanowiące alternatywę dla powszechnie stosowanych backlitów czy displejów LCD. Zwiedzający mieli też możliwość zapoznania się z odpornymi na wysokie temperatury i wilgotność farbami SunHytek oraz z produktami z serii SunCarte, dedykowanymi produkcji kart plastikowych, a także rozwiązaniami do produkcji tzw. opakowań inteligentnych – Touchcode.

Opracowano na podstawie informacji firmy Sun Chemical