4x Matrix w polskich drukarniach
6 cze 2018 09:59

Matrix to popularne kompaktowe foliarki, znajdujące zastosowanie szczególnie w drukarniach cyfrowych. Produkt angielskiej firmy Vivid Laminating charakteryzuje się zwartą budową, krótkim czasem przezbrojenia oraz intuicyjną obsługą, dzięki czemu foliarki zostały wdrożone już w kilku tysiącach drukarń na świecie. W ostatnich latach wyłączny dystrybutor Grafmasz wdrożył ok. 100 maszyn w drukarniach offsetowych i cyfrowych.

Kolejne wdrożenia wykonano w 4 drukarniach zlokalizowanych w południowo-wschodniej Polsce.

Centrumdruku24.pl to witryna rzeszowskiej drukarni, stworzona w celu usprawnienia zamówień  materiałów reklamowych przez klientów indywidualnych i firmy. Właściciel poszukiwał rozwiązania dla usprawnienia procesu uszlachetniania wydruków poprzez laminowanie. Po prezentacji wykonanej w siedzibie dystrybutora zdecydował się na zakup foliarki Matrix 530 z dodatkowym odwijaczem folii.

Kolejne wdrożenie miało miejsce również na Podkarpaciu w drukarni Dave Mar z Sarnowa. Dla klienta istotna była możliwość foliowania wydruków cyfrowych standardową folią offsetową. Po wykonaniu szeregu testów klient zdecydował się na zakup foliarki Matrix 530 z odwijaczem i dodatkowymi uchwytami do folii.

Pneumatyczny MX530 z modułem do nawijania folii pracuje również w drukarni cyfrowej Inga w Kielcach. Właściciel firmy Krzysztof Chmielarski wykonywał próby laminowania przed zakupem na dostarczonych materiałach, które zostały zalaminowane przez techników Grafmasz. Jakość laminowanych produktów jednoznacznie przekonała klienta do wyboru tego rozwiązania.

Mniejsza foliarka MX370, również wyposażona w pneumatyczny docisk, trafiła do drukarni Demur z Mszany Dolnej, prowadzącej swój serwis netprint.pl. Uprzednio klient pracował na mniejszej, stołowej foliarce, a dobra współpraca i kontakt z dostawcą zdecydowały o ponownym wyborze maszyny z oferty firmy Grafmasz.

Foliarki pozwalają drukarniom na dużą elastyczność w obsłudze zleceń, z uwagi na bardzo szybkie zmiany formatów oraz łatwą wymianę folii i możliwość wykonania całego procesu laminowania u siebie. Urządzenia są wyposażone w pneumatyczny, regulowany docisk papieru oraz intuicyjny panel pozwalający na ustawienie m.in. automatycznej zakładki i separacji arkuszy. Dzięki zastosowanym rozwiązaniom maszyna może być obsługiwana przez jednego operatora. Opcjonalnie foliarki umożliwiają wykonywanie złocenia bezmatrycowego oraz mogą być rozbudowane o automatyczny podajnik.

Opracowano na podstawie informacji firmy Grafmasz