Plotery tnące Summa S2 teraz znacznie szybsze
14 cze 2018 09:47

Dzięki nowej technologii G-Performance plotery serii S2 pracują o 40 proc. szybciej, zarówno jeżeli chodzi o odczyt znaczników cięcia, jak i sam proces cięcia.

„Z G-Performance mogą skorzystać dotychczasowi posiadacze urządzeń tej serii. Nowi użytkownicy ploterów Summa znajdą tę funkcję już „na pokładzie” - mówi Paweł Stania z firmy Atrium Centrum Ploterowe, będącej polskim dystrybutorem ploterów Summa.

S-klasa dzieli się dodatkowo na 2 linie urządzeń: T i D. Modele z literą „T” to plotery wyposażone w nóż aktywny, natomiast symbol „D” oznacza nóż wleczony.

Nóż aktywny w odróżnieniu od wleczonego pozwala na osiągnięcie jeszcze większej precyzji i szybkości cięcia; szczególnie ma to znaczenie przy bardzo drobnych elementach, gdzie kierunek noża zostaje ustawiony dużo szybciej niż w przypadku noża wleczonego.

Ploter Summa S2 Class serii T z nożem aktywnym jest przeznaczony do wysokonakładowego cięcia folii samoprzylepnych, folii odblaskowych i folii kamieniarskich – nacisk noża wynosi 600 g. Maksymalna prędkość cięcia sięga 1414 mm/s. Plotery serii T i D są oferowane w 4 szerokościach: 76, 122, 137 i 163 cm.

Dotykowy, czytelny, kolorowy panel sterowania jest wyposażony w intuicyjny interfejs i upraszcza obsługę plotera.

Summa S2 Class została wyposażona w 7 razy szybszy procesor, czego efektem jest szybsza obróbka danych zawierająca dane cięcia. W połączeniu z przyspieszoną transmisją danych przez USB w ciągu dnia roboczego można wyciąć większą ilość prac. Ploter posiada 16 MB pamięć RAM, 3 serwomotory oraz system OPOS X 3. generacji.

System OPOS X umożliwia odczyt nadrukowanych znaczników dla konturowego wycinania (wycinanie nadrukowanych elementów po konturze) nie tylko na standardowych materiałach, ale również na materiałach odblaskowych, holograficznych, lustrzanych, a także na różnego rodzaju laminatach. Dzięki temu systemowi plotery tnące są odpowiednim narzędziem do produkcji wszelkiego rodzaju nalepek i stickerów. W przypadku niedokładnego załadowania zadrukowanych mediów OPOS X automatycznie przestawi układ współrzędnych tak, aby dostosować wycinanie do ułożenia folii. Dzięki możliwości użycia od 4 do 128 markerów wzdłuż projektu można mieć pewność, że dłuższe projekty będą wycięte z taką samą dokładnością.

System podawania mediów pozwala szybko załadować, a następnie ciąć grube i ciężkie rolki z folią do piaskowania lub odblaskową. Opatentowane systemy prowadzenia mediów pozwalają na dokładne pomiary materiałów do wycinania, co daje możliwość optymalizacji ułożenia elementów na folii. Wszystkie parametry pracy plotera są sterowane elektronicznie, zarówno bezpośrednio z panelu, jak i z komputera.

Opatentowana technologia Opti Cut niweluje błędy cięcia w miarę zużywania się końcówki noża, która ulega stępieniu podczas codziennej pracy. Zaimplementowano także obsługę technologii czytania kodu kreskowego (Barcode). W celu zapewnienia maksymalnego wykorzystania materiału oraz zminimalizowania strat istnieje możliwość ustawienia trybu rozszerzonego, pozwalającego na cięcie poza standardową szerokością (poza rolkami). Natomiast funkcja FlexCut umożliwia cięcie perforowane, pozwalające na zachowanie etykiet w całości i ich łatwe oderwanie przed przyklejeniem.

Opracowano na podstawie informacji firmy Atrium

error: Kopiowanie zabronione!