Bigówko-falcerka Cyklos Trifold w drukarni NOVUM
15 cze 2018 15:29

Ostatnio Grafmasz, autoryzowany przedstawiciel marki Cyklos w Polsce, dostarczył jedną z pierwszych bigówko-falcerek czeskiego producenta. Trifold to nowość w ofercie, zaprezentowana w Polsce pierwszy raz podczas targów RemaDays 2018 w lutym br.

Właściciel drukarni Artur Kozioł właśnie podczas ww. targów zainteresował się tego typu rozwiązaniem usprawniającym proces wykończenia druku w zakresie bigowania i falcowania. Agencja Reklamowa NOVUM zajmuje się kompleksową obsługą poligraficzną w zakresie przygotowania do druku oraz druku cyfrowego, offsetowego i wielkoformatowego. Zakupiony zestaw pozwoli na większą automatyzację i optymalizację procesów introligatorskich skracając wydatnie czas potrzebny na realizację zleceń.

Linię oprócz ww. falcerki Trifold stanowi bigówka automatyczna Airspeed, która posiada automatyczny podajnik arkuszy na zasadzie pasa podsysowego i szerokość roboczą do 450 mm. Możliwe jest wykonanie szeregu różnych perforacji, w tym kreskowej, fragmentarycznej, a także nacinania i rozcinania. Cechą wyróżniającą to multifunkcyjne urządzenie jest możliwość wykonania perforowania otworów pod kalendarze 3:1 i 2:1 w opcji z zawieszką i bez niej. Urządzenie biguje arkusze  o gramaturze 400 g/m2 i umożliwia wykonanie do 15 big w jednym przebiegu na arkuszu o długości maks. 999 mm. 

Opracowano na podstawie informacji firmy Grafmasz

error: Kopiowanie zabronione!