HP wprowadza One Package workflow
18 cze 2018 09:33

Firma HP Inc. poinformowała o wprowadzeniu na rynek nowego pakietu workflow - HP One Package, dedykowanego maszynom do przemysłowej, cyfrowej produkcji wielkoformatowej na tekturze falistej serii HP PageWide Industrial. Pakiet HP One oferuje oprogramowanie oraz rozwiązania HP i partnerów, które mają pomóc drukarniom maksymalizować elastyczność produkcji cyfrowej.

System produkcyjny HP One Package usprawnia składanie i przygotowywanie zamówień, umożliwiając drukarniom korzystanie z wielu możliwości związanych z cyfrową wartością dodaną, w tym rozwiązań dotyczących zaangażowania konsumentów marek i ochrony przed piractwem przy użyciu zmiennych danych, obrazów i unikalnej serializacji służącej do identyfikacji. Oprogramowanie do zarządzania produkcją i automatyzacji zwiększa również wydajność operacyjną i optymalizuje łańcuchy dostaw.

Pakiet obsługuje wiele zewnętrznych rozwiązań workflow, w tym: systemy MIS i prepress, wydajne serwery druku HP, narzędzia do zarządzania kolorem oraz aplikacje do zarządzania chmurą PrintOS.

HP One Package stanowi uzupełnienie rosnącego portfolio maszyn do druku na tekturze falistej HP, m.in. HP PageWide C500 i HP PageWide T1190.

„HP rewolucjonizuje produkcję na tekturze falistej dzięki elastycznemu drukowi cyfrowemu, oferując produktywność przy dużych nakładach, atramenty bezpieczne dla żywności, a teraz także zaawansowane i zintegrowane rozwiązanie do zarządzania przepływem pracy od zamówienia do realizacji. (…) - powiedział Eric Wiesner, dyrektor generalny oddziału Industrial PageWide w HP Inc.

Pakiet HP One umożliwia drukarniom uwolnienie potencjału druku cyfrowego, integrując cyfrowe maszyny HP z istniejącymi systemami produkcyjnymi i biznesowymi. Pakiet workflow HP One Package obejmuje:

- Wysokowydajne serwery druku, w tym moduły RIP o dużej mocy. Serwer HP Production Prime Print Server obsługuje maszyny HP PageWide C500, a HP Production Elite Print Server - maszyny z serii HP PageWide T400S i T1100.

- HP One Package Elite - oprogramowanie do automatyzacji przygotowalni do drukowania wysokich nakładów, dedykowane wymagającym wydrukom, pozwalające m.in. na zmianę layoutu „w locie” i przygotowanie do druku na tekturze falistej. To oprogramowanie bazuje na HP PrintOS Site Flow, opartym na chmurze rozwiązaniu do zarządzania produkcją.

- HP Packaging Color Studio - narzędzia i usługi do zarządzania kolorami w celu spełnienia standardów kolorystycznych marki i optymalizacji barw w wielu trybach.

- HP SmartStream Designer, HP Mosaic i HP SmartStream Composer - narzędzia do drukowania zmiennych danych (VDP) w celu umożliwienia tworzenia wyrafinowanych, wysokowartościowych kampanii dla marek.

Na podstawie informacji firmy HP Inc. opracowała AP