Akonda partnerem marki Tech-ni-fold w Polsce
19 cze 2018 09:59

Po długich negocjacjach i szczegółowej analizie polskiego rynku firma Akonda została nowym partnerem brytyjskiej marki Tech-ni-fold w Polsce.

Tech-ni-fold jest producentem rozwiązań, które eliminują problemy związane z pękaniem papieru przy bigowaniu na falcerkach, liniach do oprawy szytej lub klejonej oraz z nierówną krawędzią po rozcięciu papieru lub niskiej jakości perforacją na falcerkach.

Rozwiązania Tech-ni-fold znajdują zastosowanie w drukarniach offsetowych i cyfrowych niezależnie od skali – od małych drukarń przez średnie aż po zakłady przemysłowe – zarówno w druku arkuszowym, jak i rolowym.

Tech-ni-fold opatentował specjalny system krążków bigujących wykonanych z gumy w charakterystycznych 3 kolorach przygotowanych do obróbki różnej grubości papieru. Dopasowanie odpowiedniego krążka do kanalika na drugim (żeńskim) pierścieniu pozwala osiągnąć wysoką jakość bigowania na papierach o gramaturze od 85 do 350 g/m2 zadrukowanych na maszynie offsetowej lub cyfrowej.

Montaż systemu Tech-ni-fold polega na wymianie istniejącego zespołu bigującego na nowy – nie są wymagane żadne przeróbki, modyfikacje urządzenia. Tech-ni-fold może również stanowić alternatywę dla oryginalnego zestawu bigującego oraz może rozszerzyć możliwości falcerki, jeśli nie było uprzednio zamontowanego systemu bigującego.

Pierścienie montowane na falcerkach realizują jedną linię bigującą, natomiast systemy do oklejarek mają możliwość wykonania 4 linii bigujących (w obydwu kierunkach) zapewniając zgodność z obowiązującymi zasadami.

Tech-ni-fold oferuje gotowe zestawy narzędzi do najbardziej renomowanych marek na rynku – zarówno do falcerek, jak i systemów do oprawy broszurowej i miękkiej (przygotowane zestawy mają odpowiednio dobrane średnice wewnętrzne i zewnętrzne pierścieni bigujących).

Opracowano na podstawie informacji firmy Akonda