Screen Truepress Jet520HD w drukarni Totem.com.pl: instalacja wzorcowa
26 cze 2018 10:17

Firma Screen, producent maszyny Truepress Jet520HD, uznał przeprowadzoną przez firmę Reprograf jej instalację w drukarni Totem.com.pl za wykonaną perfekcyjnie i w związku z tym uznano ją za wzorcową. Podobnie ocenił ją sam klient.

„Nasze zakupy zawsze realizujemy w przemyślany sposób – mówi Michał Rejnowski, prezes Totem.com.pl (na zdj.) - poprzedzony głęboką analizą, wybierając do tego odpowiednich partnerów. Naszym priorytetem jest bowiem nieustanne zwiększanie konkurencyjności rynkowej, co wiąże się ze stałym podnoszeniem jakości i poszerzaniem oferty. W ostatnim czasie zauważyliśmy potrzebę posiadania systemu drukującego, który zapewniłby nam wysokiej jakości druk kolorowy z roli na papierach powlekanych. Rozpoczęliśmy więc poszukiwania maszyny, która spełniłaby nasze oczekiwania. Wybór konkretnego rozwiązania został poprzedzony wielomiesięcznym okresem testów. Sprawdzaliśmy maszyny proponowane przez różnych dostawców. Skupiliśmy się na aspektach jakościowych i kosztowych - kluczowych z punktu widzenia zarówno potrzeb naszych klientów, jak i planów rozwojowych Totemu”.

Wybór drukarni padł ostatecznie na maszynę Screen Truepress Jet520HD z oferty firmy Reprograf i był odpowiedzią na wszystkie oczekiwania drukarni. „Jesteśmy bardzo dumni z faktu, że obsługa ze strony naszej firmy w zakresie instalacji tej maszyny w drukarni Totem.com.pl została oceniona na najwyższym poziomie zarówno przez samą drukarnię, jak i przez producenta maszyny, firmę Screen – mówi Andrzej Płatek, wiceprezes Reprograf SA. - Poświęcono jej nawet film, który cały ten proces przedstawia jako wzorcowy”.

„Spośród różnych ofert - kontynuuje Michał Rejnowski – to właśnie maszyna Truepress Jet520HD okazała się dla nas optymalna. Testy jakościowe przeprowadzone na wielu mediach potwierdziły jej wysoką, bezkonkurencyjną jakość druku na tle innych tego typu rozwiązań i okazały się kluczowe dla naszego wyboru. Wynika to z faktu, że realizowane w tym urządzeniu produkty otwierają przed nami możliwość znacznego poszerzenia portfolio. Proces reprodukcji odbywa się wprawdzie w podobny sposób jak u konkurencji, jednak przewagą maszyny Screen jest brak dodatkowego przygotowania podłoża powlekanego przez drukiem. Jeśli chodzi o obsługę samej maszyny, trzeba przyznać, że jest ona intuicyjna i prosta. Nie wymaga od operatora skomplikowanych czynności zarówno na etapie przygotowania maszyny, jak i jej pracy. Istotną zaletą systemu jest możliwość druku z różną rozdzielczością przy różnych prędkościach maszyny. Podobnie wysoko oceniamy obsługę firmy Reprograf. Dostawa systemu, jego instalacja i uruchomienie przebiegły bardzo sprawnie, bezproblemowo i szybko”.

Dostarczona do drukarni Totem.com.pl maszyna Screen Truepress Jet520HD drukuje przy użyciu nowej generacji atramentów, zapewniających szeroki gamut kolorystyczny. „Bezpośrednim impulsem do zakupu maszyny – mówi Michał Rejnowski – była potrzeba posiadania systemu, który zapewniłby nam wysokiej jakości druk kolorowy z roli na papierach powlekanych. Do tej pory bowiem nie mogliśmy realizować tego typu zleceń, a rynek w coraz większym stopniu wykazywał zapotrzebowanie na realizację takich prac i było to konieczne dla naszego modelu biznesowego”.
Dostarczona do drukarni Totem.com.pl maszyna Screen Truepress Jet520HD wpasowała się więc w aktualne potrzeby tej firmy, ale drukarnia nie poprzestaje na tym zakupie. „Nadal chcemy rozwijać nasz park maszynowy – mówi Michał Rejnowski - Sukcesywnie zastępujemy starsze systemy drukujące najnowszymi rozwiązaniami. Stawiamy na druk inkjetowy. Nie boimy się innowacji, a naszym głównym celem jest osiągnięcie najwyższej jakości druku. Wiemy, że druk cyfrowy nie tylko jest w stanie dorównać jakością offsetowi, ale nawet ją przewyższyć. Dowodem na to są ostatnie instalacje w naszej firmie. Pozostajemy drukarnią dziełową, ale rozbudowujemy naszą ofertę o rozwiązania multimedialne, czyli innowacyjne aplikacje, które w powiązaniu z drukiem cyfrowym wprowadzają nową jakość na rynku wydawniczym - rozszerzoną rzeczywistość (Augmented Reality). (...)”.

Opracowano na podstawie informacji firmy Reprograf