Metsä Board otrzymuje złotą ocenę EcoVadis
28 cze 2018 09:31

Metsä Board – czołowy europejski producent tektur z pierwotnych mas włóknistych – otrzymała złotą ocenę EcoVadis, drugi rok z rzędu, za swoje podejście do zrównoważonego rozwoju i odpowiedzialności społecznej przedsiębiorstwa. W klasyfikacji ogólnej Metsä Board znalazła się wśród 1 proc. najlepszych dostawców ocenianych przez EcoVadis we wszystkich kategoriach.

Jest to duże osiągnięcie, ponieważ ocena EcoVadis coraz częściej staje się ważną wskazówką dla naszych klientów, którzy oceniają osiągnięcia przedsiębiorstw w zakresie zrównoważonego rozwoju i odpowiedzialności społecznej. Rozumiemy, że zrównoważony rozwój musi wykraczać poza zgodność z przepisami, obejmując również zarządzanie wpływem na gospodarkę, społeczeństwo i środowisko, a także relacjami z zainteresowanymi stronami takimi jak klienci, pracownicy, dostawcy i władze” – powiedziała Anne Uusitalo, product safety and sustainability director, Metsä Board.

W procesie oceny zespół EcoVadis zwrócił uwagę na ostatnie osiągnięcia Metsä Board – zajęcie miejsca na Liście A w programach CDP Woda, Klimat i Łańcuch Dostaw, a także uzyskanie statusu lidera w programie CDP Lasy.

EcoVadis udostępnia platformę, która umożliwia przedsiębiorstwom uzyskiwanie informacji o działaniach środowiskowych i społecznych dostawców, na całym świecie. Kryteria są pogrupowane w cztery kategorie: środowisko naturalne, praktyki dotyczące zatrudnienia, zrównoważone zaopatrzenie i uczciwe praktyki biznesowe. Stosowana metodologia i kryteria są zgodne z międzynarodowymi standardami odpowiedzialności społecznej przedsiębiorstw (CSR), w tym z wytycznymi Global Reporting Initiative (GRI), inicjatywą UN Global Compact i normą ISO 26000.

Opracowano na podstawie informacji firmy Metsä Board