Nowy rozdział w historii Landa Digital Printing
29 cze 2018 13:44

Firma Landa Digital Printing otrzymała 300 mln dolarów w ramach inwestycji kapitałowej dokonanej przez prywatną spółkę inwestycyjną SKion GmbH oraz producenta chemii specjalistycznej ALTANA, obecnego udziałowca Landy. Zarówno SKion, jak i ALTANA, należą do niemieckiej miliarderki i kobiety biznesu Susanne Klatten.

Środki pochodzące z dofinansowania zostaną wykorzystane do rozwoju firmowej infrastruktury i potencjału produkcyjnego firmy, a także do zasilenia jej działów R&D i rozwoju rynku.

„Ta inwestycja stanowi odzwierciedlenie mojego zaufania w potencjał technologiczny Landa Digital Printing. Wspólnie jesteśmy w stanie rozbudzić rynkowe zapotrzebowanie na rozwiązania do druku cyfrowego - wyjaśniła Susanne Klatten. - Możliwość udziału w tworzeniu historii druku stanowi dla mnie ważną decyzję biznesową”.

Benny Landa, założyciel i prezes Landa Digital Printing, skomentował: „Jesteśmy niezwykle usatysfakcjonowani naszymi długimi relacjami z ALTANA i tym bardziej cieszy nas rozszerzenie tego partnerstwa o SKion, z którym dzielimy wspólną wizję. To hojne dofinansowanie to jeden z fundamentów, na którym oprzemy nasz szybszy rozwój, zwłaszcza że rozpoczęliśmy wysyłanie naszych maszyn nanograficznych do klientów z całego świata.”

Dyrektor generalny ALTANA Martin Babilas dodał: „Nasza współpraca z Landa Digital Printing, zapoczątkowana w 2014 r., gdy technologia druku nanograficznego była jeszcze w powijakach, układa się doskonale. Przez cały ten czas wspieraliśmy firmę w poszukiwaniu nowych, innowacyjnych rozwiązań dla druku cyfrowego i zamierzamy robić to samo w przyszłości.”

Wspomniana inwestycja stanowi kolejny zastrzyk finansowy dla firmy, w którą wcześniej Benny Landa i ALTANA zainwestowały ponad 400 mln dolarów. Prezes Landa Digital Printing pozostanie jej głównym udziałowcem z pulą 54% akcji. ALTANA oraz SKion są właścicielami pozostałych 46% akcji (z czego do ALTANA należy 33,3% akcji).

Na podstawie informacji Landa Digital Printing opracował TK