Nowy początek dla Feldmuehle
9 lip 2018 10:25

Od czasu przeniesienia byłej spółki Feldmuehle Uetersen GmbH do berlińskiej spółki zależnej Beteiligungsgesellschaft Kairos Industries AG w dniu 15 czerwca 2018 r., nowa spółka działa pod nazwą Feldmuehle GmbH. Firma pozostaje aktywna dzięki kompletnemu portfolio dla sektora produkcji etykiet i opakowań, a także rozszerzonej gamie papierów graficznych. Produkcja kontynuowana jest na dwóch maszynach papierniczych. Celem firmy pozostaje ekspansja jej pozycji rynkowej we wszystkich obszarach produktowych oraz skupienie się na papierach premium i papierach specjalistycznych.

Feldmuehle GmbH jest zarządzana przez Heinera Kaysera, poprzedniego dyrektora zarządzającego, oraz Steffena Liebicha i Borisa Klenka - w imieniu inwestora. Proces restrukturyzacji zainicjowany jesienią 2017 r. był z powodzeniem kontynuowany w ostatnich miesiącach. Klienci, dostawcy i pracownicy pozostawali oddani firmie, co umożliwiło pełne funkcjonowanie i doskonałe wykorzystanie produkcji nawet w okresie upadłości.

„Feldmuehle oferuje rozbudowane, konkurencyjne portfolio z obiecującymi produktami i stabilnymi, długotrwałymi relacjami z klientami - powiedział Heiner Kayser, dyrektor zarządzający Feldmuehle GmbH. - Dlatego wierzymy w przyszłą rentowność i dobre perspektywy firmy i zamierzamy aktywnie działać, by jeszcze bardziej umocnić naszą pozycję na rynku.” Inwestycje są planowane między innymi w nowe rozwiązania automatyzacji w produkcji.

Pomimo utrzymujących się trudnych warunków rynkowych, szczególnie wysokich cen surowców, spółka znajduje się na dobrej pozycji wyjściowej. Poprzez stopniowe wdrażanie planu restrukturyzacji Feldmuehle GmbH może działać na wzmocnionej pozycji: „Nasze wysiłki przynoszą efekty i dzisiaj pracujemy nad uproszczonymi procesami, wyższą wydajnością, a także byliśmy w stanie znacznie zmniejszyć nasze zapasy” - wyjaśnia Heiner Kayser . Jak podaje firma, klienci odnoszą korzyści z jeszcze lepszej wydajności dostawy.

Firma Feldmuehle rozszerzyła swoją ofertę graficzną o papier o wysokiej bieli - grupa IGEPA polega na Feldmuehle jako producencie produktu premium Heaven 42, który jest produkowany zgodnie z oryginalną recepturą. Oferta papieru etykietowego została rozszerzona o papier do standardowych etykiet, oferując teraz klientom kompletne portfolio do wszystkich rodzajów aplikacji. Dzięki innowacyjnym produktom o funkcjonalnych cechach, firma jest również bardzo dobrze przygotowana do rosnącego rynku w sektorze papieru opakowaniowego.

Firma Feldmuehle będzie obecna na targach FachPack 2018, które odbędą się w dniach 25-27 września w Norymberdze w Niemczech.

Na podstawie informacji firmy Feldmuehle opracowała AP