Pierwszy system Gallus Smartfire w drukarni Flexodruk
16 lip 2018 12:10

Zakład Poligraficzny „Flexodruk” - Źrebiec Sp. J. z Jasła jest pierwszym nabywcą systemu Gallus Smartfire, który premierę miał podczas Gallus Innovation Days 2018. Flexodruk jest jednym z wiodących producentów etykiet w województwie podkarpackim, działającym na rynku od ponad 20 lat i obsługującym producentów wyrobów mięsnych, nabiałowych, jak również chemicznych, kosmetycznych itp.
Gallus Smartfire to ekonomiczne rozwiązanie z tzw. segmentu entry-level. Wyposażona w cztery kolorowe (CMYK) głowice drukujące Memjet maszyna dedykowana jest ultrakrótkim nakładom, które szwajcarska firma definiuje poniżej 300 mb. Druk na wstędze o szerokości 240 mm jest realizowany atramentami wodnymi, a jego wysoką jakość gwarantuje rozdzielczość 1600 dpi. Zintegrowany moduł do obróbki po druku wyposażony jest w laminator, ploter do wycinania indywidualnych kształtów oraz wykrojnik semi-rotacyjny. Gallus Smartfire jest więc najlepszym przykładem realizacji filozofii firmy Gallus „od PDF do gotowej etykiety w jednym przebiegu” w praktyce.

Maszyna wykorzystuje zwykłe gniazda prądu, nie wymaga instalacji wyciągów, charakteryzuje się bardzo kompaktową konstrukcją i nie emituje organicznych gazów lotnych, co czyni ją rozwiązaniem odpowiednim dla każdego środowiska roboczego.

Jej nazwa mówi sama za siebie – to system wyjątkowo łatwy w obsłudze przez intuicyjny panel dotykowy – mówi Michael Ring, szef działu rozwiązań cyfrowych w firmie Gallus. – Do obsługi tego rozwiązania drukującego potrzebne są jedynie podstawowe umiejętności z zakresu przygotowania do druku. Wymiana pojemników z atramentem oraz głowic drukujących również jest niezwykle prosta. Dodatkowo cała obróbka po druku realizowana jest w jednym przebiegu, a produktem końcowym jest gotowa do wysyłki rola. Wykańczanie może być realizowane przez ploter wykrawający indywidualne kształty lub ekonomiczny wykrojnik semi-rotacyjny. Sprawdzone głowice Memjet stoją za wysoką jakością wydruków. Smartfire to idealna maszyna na rozpoczęcie działalności w zakresie cyfrowego druku etykiet.” AN