Nowe papiery Munken ID do druku na HP Indigo
20 lip 2018 12:14

Arctic Paper wprowadza na rynek nową rodzinę produktów Munken ID opracowaną specjalnie z myślą o maszynach drukujących HP Indigo. Papiery Munken Design ID są uzupełnieniem oferty papierów Munken Design. Ich powierzchnia została przygotowana w taki sposób, aby zapewnić wysoką jakość druku i optymalną adhezję ciekłego tonera stosowanego w tych urządzeniach. Pozostałe parametry pozostały niezmienione.

Technicy Arctic Paper pracowali nad znalezieniem i opracowaniem najlepszej obróbki powierzchni papieru w ramach omawianej technologii. Otrzymano produkt, który idealnie sprawdza się w urządzeniach HP Indigo. Gotowe wydruki są trwalsze i bardziej przyjazne dla użytkownika. Nie tylko zwiększono drukowość i podwyższono ich jakość, ale również zadbano o ofertę kierowaną do drukarń. Papier dostępny jest w formatach cyfrowych, pakowany w pudełkach zbiorczych. W Polsce wyłącznym dystrybutorem papierów Munken ID jest firma Europapier Polska, która również w swojej ofercie ma pozostałe produkty z rodziny Munken Design.

Dodatkowe korzyści wynikające z korzystania z papierów Munken ID:

  • idealna jakość druku na urządzeniach HP Indigo
  • specjalnie przygotowana powierzchnia zapewnia optymalna przyczepność toneru do podłoża
  • trwały wydruk oraz mniejsze ryzyko zadrapań i zabrudzeń
  • bardzo dobra przerabialność papieru
  • certyfikat najwyższej klasy HP Indigo w zakresie drukowalności przerabialności (3 gwiazdki)

Papiery Munken ID zostały stworzone ze względu na zapotrzebowania zgłaszane przez klientów, którzy uprzednio korzystali z produktów Munken Design głównie w ramach druku offsetowego, jednakże pragną uelastycznić czas realizacji oraz nakład drukowanych prac, bez uszczerbku dla jakości wydruku.  Maszyny HP Indigo stają się coraz lepszą alternatywą do druku offsetowego, gdyż zachowując jakość wydruku oferują jednocześnie łatwość produkcji wydruków cyfrowych oraz elastyczność wynikającą z krótszych partii produkcyjnych.

Papiery Munken ID dostępne są w czterech odcieniach: kremowym, naturalnie białym, intensywnie białym i śnieżnbobiałym.

Wszystkie papiery są przyjazne środowisku i dostępne są z certyfikatami EU Ecolabel, FSCTM – znakiem świadomego przemysłu drzewnego i certyfikatem PEFC.

Opracowano na podstawie inf. firmy Arctic Paper