Zmiany w kierownictwie firmy Koenig & Bauer Flexotecnica
30 lip 2018 11:48

Dr Peter Lechner został nowym dyrektorem generalnym firmy Koenig & Bauer Flexotecnica. Zgodnie z wcześniejszymi planami przejął tę funkcję po Christophie Müllerze, który objął stanowisko przewodniczącego rady nadzorczej tego przedsiębiorstwa. „Peter Lechner ma wieloletnie doświadczenie w obszarze opakowań giętkich. Będzie nadal prowadził firmę Flexotecnica ścieżką sukcesu i realizował nasze ambitne cele” - powiedział Christoph Müller, który oprócz stanowiska przewodniczącego rady nadzorczej Flexotecnica jest również członkiem zarządu firmy Koenig & Bauer.

Peter Lechner zajmował dotychczas wysokie stanowiska w firmach z Niemiec, USA oraz Czech. W nadchodzących latach Flexotecnica będzie koncentrować się na możliwie najlepszym wykorzystaniu potencjału usług i sieci sprzedaży Koenig & Bauer oraz dalszym wzmacnianiu swej działalności w sektorze opakowań giętkich. Współpraca między różnymi działami biznesowymi Koenig & Bauer już wcześniej dowiodła swej wartości. Jak mówi Peter Lechner: „Nasza księga zamówień jest pełna. W tym roku cały szereg sprzedanych przez nas maszyn rozpoczyna pracę na całym świecie. Szczególnym popytem w sektorze opakowań giętkich cieszy się nasza seria Evo.”

Flexotecnica przez ostatnie 18 miesięcy usprawniła poziom technicznego zaawansowania swych maszyn i sposobi się do dalszego rozszerzenia portfolio produktowego. Nowa maszyna powinna zostać oficjalnie zaprezentowana do końca bieżącego roku. „Uważam, że zespół tworzący firmę Flexotecnica jest bardzo silny. Naszym celem jest – co oczywiste – wykorzystanie jego zdolności do osiągnięcia planowanego rozwoju na rynku” - mówi Lechner. Druk fleksograficzny rozwija się w średnim tempie 4-5 proc. rocznie, a w niektórych regionach jeszcze szybciej. Lepsza jakość druku, oparta na dopracowanej technologii przygotowalni i druku, odgrywa tutaj kluczową rolę.

Na podstawie informacji firmy Koenig & Bauer opracował TK