Pierwszy w Polsce ploter UV LED firmy swissQprint
31 lip 2018 12:08

Ploter Nyala LED szwajcarskiego producenta firmy swissQprint wzbogacił park maszynowy firmy Graffiti Art. s.c. z Zawady koło Tarnowa. Model zakupiony przez małopolskiego klienta to wersja z płaskim stołem o wymiarach 3,2x2 metry, który może pomieścić każdy standardowy format podłoża. Konfiguracja maszyny obejmuje także opcję druku z roli na rolę pozwalając na zadruk wszelkich materiałów giętkich, tj. tapet, canvasu, folii, siatki mesh czy tkanin. Drukowanie może się odbywać na całej szerokości maszyny - 3,2 m, a osadzenie i wymiana roli z podłożem są bardzo proste.

Wraz z ploterem dostarczone zostało również oprogramowanie Kea, umożliwiające wykonywanie trójwymiarowego efektu soczewki, uzyskiwanego przez specjalny zadruk lakierem szkła akrylowego. Ten efekt 3D, dostarczający niepowtarzalnych wrażeń sensorycznych, zaczyna być coraz częściej doceniany jako wyróżnik jakościowy prac typu premium.

Nyala LED to ekologiczny, niezwykle ekonomiczny i cichy ploter do wszechstronnych zastosowań. Jest w stanie zadrukować praktycznie każdy rodzaj materiału – co ważne, dzięki technologii UV LED także ten wrażliwy na ciepło, np. cienkie tekstylia, delikatne folie czy papiery. Zwiększa to ilość potencjalnych zastosowań i oferuje nowe możliwości na rynku grafiki reklamowej.

Graffiti Art jest rodzinną firmą, funkcjonującą na rynku od 2011 roku, zatrudniającą kadrę z kilkunastoletnią praktyką na rynku reklamy. Drukarnia specjalizuje się w szeroko pojętym druku cyfrowym, zarówno w małoformatowym akcydensie, jak i wydrukach wielkoformatowych typu banery, fototapety czy folie do wyklejania samochodów. „Zakup plotera Nyala UV LED to dla nas początek nowej przygody z drukiem UV – stwierdza Grzegorz Wilk, współwłaściciel firmy. - Już widzimy, że praca z nim będzie przynosić dużo radości, a możliwości plotera pozwolą nam poszerzyć grono klientów, także o tych z najwyższymi oczekiwaniami jakościowymi. (...)

Opracowano na podstawie informacji firmy Scorpio