System Troika AniCam 3D dla Sun Chemical
31 lip 2018 10:15

Firma Sun Chemical zainwestowała w kompletny zestaw Troika AniCam 3D do zarządzania oraz kontroli aniloksów i cylindrów rotograwiurowych. Zdaniem Tomasza Dobrowolskiego, business directora liquid inks w Sun Chemical Polska, wybór urządzenia AniCam Troika nie był przypadkowy: „Od wielu lat Sun Chemical w myśl zobowiązań: Jakość - Serwis - Innowacja wspiera klientów nie tylko w obszarach przygotowania farb, ale również w optymalizacji procesów produkcyjnych związanych z drukiem. Przykładem mogą być projekty związane właśnie z aniloksami. Dzięki wykorzystaniu kamery AniCam mamy możliwość weryfikacji narzędzi drukujących w drukarni, sprawdzając  ich stan techniczny, stopień zabrudzenia, możemy zweryfikować specyfikację aniloks oraz dokonać właściwego skatalogowania narzędzi drukujących.”

Sun Chemical oferuje klientom kompleksowe doradztwo techniczne, którego celem jest zapewnienie bieżącej obsługi, wszechstronnej pomocy oraz wsparcia ze strony laboratorium i techników. To właśnie Zespół Wsparcia Technicznego otrzymał najnowocześniejsze i najbardziej precyzyjne narzędzie do pomiaru pojemności aniloksów oraz cylindrów roto - Troika AniCAM 3D. Docelowo urządzenie będzie doposażone również w opcję inspekcji i pomiaru płyt fleksograficznych w technologii 3D. Urządzenie Troika AniCAM poszerzy zakres wsparcia technicznego oraz usług dodatkowych polegających na optymalizacji i standaryzacji procesów produkcyjnych w obszarach mieszalni farb oraz druku. Wykorzystanie urządzenia AniCAM 3D i dedykowanego oprogramowania w przypadku drukarń fleksograficznych oraz rotograwiurowych jest gwarancją profesjonalnego wsparcia technicznego. Daje to możliwość szybkiego reagowania we wszystkich sytuacjach problematycznych i reklamacyjnych, ponieważ AniCAM pozwala w kilku krokach odnaleźć sedno problemów związanych z jakością w druku.  Regularna kontrola aniloksów, form drukowych czy cylindrów rotograwiurowych jest w tym przypadku kluczowa. Zastosowanie urządzenia pozwala również na optymalizację kosztów druku, zmniejszenie czasu postojów i przygotowania do druku.

Firma Print Systems okazała się w pełni profesjonalnym partnerem już na etapie analizy naszych potrzeb technicznych, oferując najbardziej optymalną konfigurację kamery na szkoleniu zespołu technicznego kończąc” – powiedział Tomasz Dobrowolski.

Print Systems jest dostawcą technologii fleksograficznej i typograficznej opartej na wodno-wymywanych płytach japońskiej marki Toyobo oraz wyłącznym dystrybutorem urządzeń pomiarowych Troika Systems w Polsce i we Włoszech. Na potrzeby realizacji tego projektu firma przeprowadziła serię szkoleń, a doradcy techniczni Print Systems oferują pełne wsparcie aż do momentu osiągnięcia pełnych możliwości wykorzystania urządzenia w codziennej pracy techników Sun Chemical.

Opracowano na podstawie informacji firmy Print Systems