Canon Zoemini – najmniejsza drukarka fotograficzna
2 sie 2018 10:33

Canon zaprezentował kieszonkową drukarkę fotograficzną Canon Zoemini – lekkie, wyposażone w technologię ZINK urządzenie, które nie wykorzystuje atramentu. Zoemini za pośrednictwem Bluetooth łączy się z aplikacją Canon Mini Print, pozwalając na błyskawiczne drukowanie zdjęć z urządzeń mobilnych oraz szybkie udostępnianie w mediach społecznościowych i na dyskach chmurowych. Drukarka pozwala drukować zdjęcia o wymiarach 5x7,6 cm.

Canon Zoemini to doskonałe rozwiązanie dla osób, które chcą w każdej chwili drukować swoje wspomnienia utrwalone na fotografiach oraz dzielić się nimi z rodziną i przyjaciółmi. Kieszonkową drukarkę wyposażono w wiele ciekawych filtrów, ramek i efektów AR, które są dostępne za pośrednictwem aplikacji Canon Mini Print. Dzięki temu Canon Zoemini pozwala uwolnić kreatywność użytkowników. Aplikację Canon Mini Print można pobrać za darmo ze sklepów App Store i Google Play.

Ta niewielka i poręczna drukarka świetnie sprawdzi się zarówno podczas rodzinnych przyjęć, jak i na wakacjach czy po prostu podczas spotkań z przyjaciółmi. Wydrukowane na niej zdjęcia można wykorzystać do spersonalizowania codziennych przedmiotów, takich jak laptopy, etui na telefony, torby czy domowe lustra, ale też jako elementy dekoracyjne do domów. Ciekawy kolaż zdjęć przyjaciół, domowych pupili, odwiedzonych miejsc czy własnych selfie będzie oryginalną ozdobą każdego plecaka lub torby na zakupy.

Niewielkie rozmiary drukarki (118x82x19 mm, waga zaledwie 160 g) sprawiają, że bez problemu zmieści się ona w każdej torebce czy kieszeni. Urządzenie cechuje się eleganckim i stylowym designem – dostępne jest w trzech wersjach kolorystycznych: różowo-złoto-białej, biało-srebrnej i czarno-grafitowej. Dodatkowy papier do drukarki jest dostępny w opakowaniach po 20 lub 50 arkuszy.

Canon Zoemini wykorzystuje technologię ZINK, która nie wymaga stosowania atramentu. Do tego, dzięki zasilaniu z baterii, jest niezwykle mobilna. Zestaw startowy zawiera 10 sztuk papieru fotograficznego Canon ZINK, dzięki czemu drukarka jest gotowa do pracy od razu po zakupie. Papier Canon ZINK jest samoprzylepny, wodoodporny, wyróżnia się odpornością na rozmazywanie i rozdarcie.

Aplikacja Canon Mini Print oferuje m.in. funkcję „kafelkowania”, dzięki której możliwe jest tworzenie większych plakatów lub obrazów składających się z 4 lub 9 wydruków. Kolejną ciekawą funkcją jest ponad 10 unikatowych szablonów kolażu, złożonego z mniejszych zdjęć. W aplikacji można znaleźć także szereg filtrów i nakładek na zdjęcia, np. retro-selfie czy możliwość podmieniania elementów twarzy osób na zdjęciach – np. na pyszczki przyjaznych zwierząt.

Oprócz Instagrama i Facebooka, aplikacja Canon Mini Print pozwala użytkownikom łączyć się z aplikacjami Google Photos i Dropbox, dzięki czemu bezpośredni druk z serwisów chmurowych jest łatwiejszy niż kiedykolwiek.

Urządzenie będzie dostępne w sprzedaży od 5 września br.

Opracowano na podstawie informacji firmy Canon