Drukarka 3D Mimaki nominowana do nagród TCT
7 sie 2018 10:52

Firma Mimaki ogłosiła, że jej drukarka 3D – 3DUJ-553 – została nominowana do prestiżowych nagród TCT Awards. Nagrody TCT Awards uhonorowują innowatorów, technologie i firmy przyczyniające się do rozwoju wiodących przykładów Additive Manufacturing, druku 3D, projektowania i produkcji na całym świecie. Ceremonia rozdania nagród odbędzie się na TCT Awards 2018 w środę wieczorem, 26 września br., w hotelu Hilton Birmingham Metropole.

„Jesteśmy zaszczyceni, że nasza unikatowa, pełnokolorowa drukarka 3D 3DUJ-553 została nominowana do tej prestiżowej nagrody - mówi Danna Drion, kierownik ds. marketingu regionu EMEA w firmie Mimaki Europe. - Ten innowacyjny system został również nominowany do nagrody Innovation of the Year 3DPI Awards 2018 oraz zdobył prestiżową nagrodę EDP Award 2018 za najlepsze urządzenie do druku 3D w pełnym kolorze. Zakres tych nagród i nominacji świadczy o tym, jak unikatowa jest ta drukarka, i jesteśmy zachwyceni uznaniem, jakie zyskuje w branży”.

Drukarka 3D Mimaki 3DUJ-553 charakteryzuje się unikatowymi właściwościami w zakresie odwzorowania kolorów, z możliwością wyprodukowania nawet 10 milionów kolorów w warstwach o grubości zaledwie 19 mikronów. Rozpuszczalny w wodzie materiał wspierający można łatwo zmyć po zakończeniu procesu, co pozwala oszczędzić czas i zmniejszyć ryzyko uszkodzenia obiektu podczas usuwania tego materiału. Możliwość wykorzystania przezroczystego atramentu nadaje wydrukom dodatkową głębię i wzbogaca ich wygląd.

Opracowano na podstawie informacji firmy Mimaki