Forum Technologiczne Mark Andy w Warszawie
20 sie 2018 13:12

W dniach 11-13 września br. w warszawskiej siedzibie Mark Andy Europe odbędzie się Forum Technologiczne, dedykowane oferowanym przez tę firmę rozwiązaniom hybrydowym. Wydarzenie, którego hasło przewodnie brzmi „Siła rozwiązań hybrydowych”, jest skierowane do osób z całego świata, zainteresowanych rozwiązaniami tego producenta. Imprezę poprzedzi konferencja prasowa dla międzynarodowych mediów branżowych.
„Na rynku istnieje ogromne zapotrzebowanie na wiedzę dotyczącą rozwiązań hybrydowych bazujących na druku cyfrowym i fleksograficznym – mówi Tom Cavalco, dyrektor zarządzający Mark Andy Europe. – Jako światowy lider w tym segmencie, Mark Andy wychodzi naprzeciw oczekiwaniom rynku, organizując trzydniowe Forum Technologiczne w Warszawie, na które zapraszamy wszystkich zainteresowanych rozwiązaniami hybrydowymi oraz fleksograficznymi”.

Program spotkania przewiduje szereg interaktywnych prezentacji maszyn, znajdujących się w warszawskim centrum demonstracyjnym Mark Andy oraz dyskusje panelowe na istotne dla branży etykietowej tematy, m.in. zastosowania rozwiązań hybrydowych (bazujących na technologii cyfrowej) oraz wykorzystania farb o niskim stopniu migracji. Forum prowadzone będzie w języku angielskim (w dniach 11 i 12 września) oraz języku polskim (13 września). Osoby biorące w nim udział będą miały także okazję do rozmów ze specjalistami odpowiedzialnymi za każde z demonstrowanych rozwiązań i do zgłębienia wiedzy na temat zastosowanych w nich technologii. Pokazom „na żywo” będą towarzyszyły moderowane dyskusje koncentrujące się na dwóch zagadnieniach: „hybrydowości” prezentowanych maszyn oraz zastosowanego w nich procesu druku niskomigracyjnego. Uczestnicy będą mieli też okazję do bezpośrednich rozmów z przedstawicielami firmy Mark Andy oraz jej partnerów technologicznych, wśród których znajdują się kluczowi gracze w segmencie produkcji wąskowstęgowej. Wydarzenie ma zarazem stanowić zapowiedź jej udziału we wrześniowych targach Labelexpo w Chicago, na których amerykański producent spodziewa się rekordowej frekwencji.

Podczas forum – po raz pierwszy od wprowadzenia na rynek w marcu br. – szerokiej publiczności w Europie zostanie zaprezentowana maszyna Digital Series HD. W trakcie pokazów „na żywo”, prowadzonych przez specjalistów z firmy Mark Andy, będzie można zapoznać się z jej funkcjonalnością i elastycznością. Jak zapewnia firma, dzięki połączeniu zalet druku cyfrowego i fleksograficznego Digital Series HD to najbardziej zyskowne tego typu rozwiązanie hybrydowe oferowane obecnie na rynku.
Kolejnym prezentowanym urządzeniem będzie maszyna fleksograficzna Performance Series P7, wyposażona w moduł inkjetowy Digital Plus Screen. Zastąpił on w niej tradycyjnie stosowany rotacyjny zespół sitodrukowy. Digital Plus Screen może znaleźć zastosowanie w dowolnej maszynie fleksograficznej, tworząc modułowe rozwiązanie hybrydowe.
Uczestnicy Forum będą również mogli zapoznać się z maszyną Digital One, stworzoną z myślą o niskonakładowej produkcji etykiet, także z wykorzystaniem personalizacji. To, jak podkreśla producent, ekonomiczne rozwiązanie, dedykowane krótkim seriom. Na całym świecie pracuje już spora liczba maszyn Digital One i w wielu przypadkach były one pierwszą inwestycją firm decydujących się na wejście w produkcję etykietową w technologii cyfrowej.
Podczas Forum nie zabraknie też urządzeń oraz przedstawicieli dwóch producentów należących do grupy Mark Andy: Rotoflex i Presstek. Planowane są pokazy przewijarek VSI i HSI marki Rotoflex oraz cyfrowej maszyny offsetowej Presstek 34DI, bazującej na technologii ECO-UV.
Mówi Tom Cavalco: „Chcemy, by nasi klienci zrozumieli zalety wynikające z zastosowania rozwiązań technologicznych oferowanych przez Mark Andy – hybrydowych, fleksograficznych, a także całego workflow produkcyjnego. Staramy się bowiem pomóc im w podjęciu właściwej decyzji w kontekście przyszłości ich biznesów. Po ubiegłorocznej, wysokiej frekwencji na naszych Dniach Otwartych spodziewamy się, że także wrześniowe Forum Technologiczne skłoni do przyjazdu do Warszawy liczną grupę naszych obecnych i potencjalnych klientów. Liczymy na sukces tego wydarzenia, na którym chcemy pokazać zaangażowanie Mark Andy w tworzenie innowacyjnych maszyn oraz nasze dążenie do bycia globalnym partnerem oferującym kompleksowe rozwiązania poligraficzne”.
Osoby zainteresowane udziałem w Forum Technologicznym proszone są o zarejestrowanie się na stronie http://info.markandy.com/hybrid-forum/

Opracowano na podstawie informacji firmy Mark Andy