Duplo na Festiwalu Druku
28 sie 2018 09:34

Introligatornia cyfrowa i lakierowanie 3D – to temat przewodni tegorocznej prezentacji firmy Duplo Polska podczas Festiwalu Druku (12-13 września, Warszawa).

Na stoisku Duplo Polska będzie można zapoznać się z systemem do lakierowania wybiórczego UV 3D - Duplo DuSense DDC-810. „To rozwiązanie – mówi Gabriela Swat - posiada wielu entuzjastów na całym świecie, a od niedawna również w Polsce. Pierwsze wdrożenia za nami i pokazują one ogromne możliwości tego rozwiązania, dlatego jesteśmy przekonani, że może ono zainteresować nie tylko drukarnie cyfrowe, ale także offsetowe. Dzięki niemu można bowiem zaoferować swoim klientom produkty wyróżniające się spośród innych dostępnych na rynku, co będziemy prezentować na naszym stoisku. Technologia zastosowana w lakierówce pozwala na łączenie na jednym obrazie jednolicie krytych powierzchni z drobnymi detalami, co zapewnia naprawdę niesamowite efekty. (...)”.

Efekt lakierowania wybiórczego 3D uzyskiwany jest w tej maszynie dzięki zastosowaniu najnowszych głowic drukujących, które umożliwiają tworzenie efektów o wysokiej rozdzielczości – 600 dpi. Na jednym arkuszu można uzyskać 3 różne grubości powłoki lakieru (od 20 do 80 mikrometrów), a cały proces jest realizowany w jednym przebiegu. Urządzenie pracuje w oparciu o podciśnieniową technologię separacji arkuszy z ultradźwiękową detekcją podwójnych pobrań. Wysokość stosu podajnika wynosi 150 mm.

Duplo Polska zaprezentuje także Docucutter 646iPro, urządzenie dedykowane krótkim seriom i zróżnicowanym zleceniom. Odwiedzający stoisko będą mogli zobaczyć w pracy „na żywo” także bigówko-falcerkę Touchline CF-375.

Opracowano na podstawie informacji firmy Duplo Polska