Epson wdraża nową linię produkcyjną robotów
28 sie 2018 11:37

Firma Seiko Epson Corporation („Epson”) wdrożyła nową linię produkcyjną służącą do produkcji autonomicznych robotów z podwójnym ramieniem oraz innych skomplikowanych urządzeń w swojej japońskiej fabryce Toyoshina w Azumino. Nowa linia produkcyjna zostanie uruchomiona we wrześniu br., będąc jednym z elementów wizji rozwoju z zakresu rozwiązań robotyki w biznesie.

Nowa linia produkcyjna będzie służyć do rozwijania wydajnej technologii montażu oraz treningów związanych z zasobami ludzkimi. Dzięki niej Epson, do rozpoczynającego się w kwietniu 2025 r. roku fiskalnego, potroi możliwości produkcyjne swoich robotów, jednocześnie rozwijając innowacje w dziale R&D oraz zaawansowanej produkcji technologicznej.

Fabryka Toyoshina, jako centrum R&D dla rozwiązań z zakresu robotyki w biznesie, bardzo blisko współpracuje ze wszystkimi oddziałami Epson na całym świecie. Nowa linia produkcyjna usprawni starania firmy zmierzające do zmaksymalizowania wydajności cyklu, obejmującego rozwój kluczowych elementów, wzornictwo do ustalania wielkości produkcji technologii oraz samą produkcję przemysłową. W efekcie jej wdrożenia firma przewiduje korzyści w postaci krótszego czasu od powstania konceptu produktu po wprowadzenie go na rynek oraz zwiększenie wydajności montażu.

Opracowano na podstawie informacji firmy Epson