Teraz płyty pleksi można projektować i zamawiać online
29 sie 2018 14:45

PlasticExpress to pierwszy w Polsce sklep internetowy, w którym można samodzielnie zaprojektować oraz zamówić online płyty pleksi o dowolnym kształcie. Jego oficjalna premiera będzie miała miejsce podczas Festiwalu Druku, odbywającego się w dniach 12-13 września w Warszawie. Właścicielem sklepu jest działająca od niemal 30 lat na rynku polskim firma Contra.

„Sklep internetowy, oferujący tak szerokie możliwości w zakresie samodzielnego projektowania elementów ciętych z płyt pleksi oraz ekspresową realizację zamówień, to zupełna nowość i pierwsza taka propozycja na rynku polskim – mówi Marcin Rynkowski, właściciel PlasticExpress. – Płyty pleksi można rzecz jasna zamawiać w innych miejscach, ale nasze rozwiązanie umożliwia dużą swobodę klientowi w kwestiach doboru materiału, kształtu czy formatu przy jednocześnie bardzo konkurencyjnej cenie. Oferujemy realizację zleceń uwzględniających szereg podstawowych oraz nietypowych kształtów, a także litery i numery wraz z możliwością wycięcia w nich otworów. (...)”.

Działanie sklepu PlasticExpress, jak podkreśla jego właściciel, jest proste. Wchodząc na strony www.PlasticExpress.pl klient wybiera interesujące go podłoże (dostępnych jest 5 rodzajów płyt pleksi: bezbarwna, opalowa, czarna, biała oraz satynowa). Następnie projektuje swój produkt: wybiera jeden z istniejących szablonów, potem wskazuje jeden z dostępnych kolorów, a także grubość materiału oraz sposób obróbki (do wyboru ma cięcie piłą lub laserowe, a także polerowanie diamentowe).

Co istotne - klienci sklepu PlasticExpress mają również możliwość przesłania własnego pliku cięcia (uprzednio przygotowanego w programie graficznym) do wyceny i realizacji.

„Staraliśmy się tak zaprojektować nasz sklep, aby cechowała go duża przejrzystość. Każdy klient PlasticExpress będzie dokładnie wiedział, co zamawia i natychmiast pozna koszt swojego zlecenia. Nasz sklep oferuje bowiem błyskawiczną i precyzyjną wycenę produktu. Co więcej – gwarantujemy naszym klientom także konkurencyjne ceny”. Po zaprojektowaniu elementu w konfiguratorze, system samodzielnie zaproponuje dostępne formy transportu, biorąc pod uwagę ilość, wymiary oraz wagę użytej płyty

pleksi. Wysyłka gotowych prac jest realizowana we współpracy z trzema firmami spedycyjnymi: GLS (przesyłki o wymiarach standardowych), DPD (przesyłki wielkogabarytowe) i DHL (przesyłki paletowe). Firma stworzyła jednocześnie specjalny, rozbudowany moduł zapytań, dotyczący produktów niestandardowych. Klient sam tworzy swój projekt w programie graficznym, wysyła plik do wyceny i jeszcze tego samego dnia otrzymuje odpowiedź.

Jak podkreśla Marcin Rynkowski, wszystkie prace zlecane w sklepie realizowane będą z pomocą najwyższej jakości, innowacyjnych maszyn: „Obecnie dysponujemy dwoma ploterami laserowymi renomowanej niemieckiej firmy Eurolaser, piłą panelową FK6 330 austriackiej firmy Schelling, a także maszynami hiszpańskiej firmy Bermaq do polerowania pleksi naturalnymi diamentami. Naszą siłą jest również niemal 30-letnie doświadczenie w zakresie przetwórstwa i zadrukowywania tworzyw sztucznych”.

Właściciel PlasticExpress przygotował specjalną propozycję dla drukarń i agencji reklamowych. „Z myślą o nich stworzyliśmy program rabatowy – oferujemy im 15 proc. rabat, który naliczany jest od wartości produktów w koszyku – bez minimalnej kwoty zakupu, bez ograniczeń i bez niejasności czy jakiś ukrytych „haczyków” – mówi Marcin Rynkowski. – Jedynym warunkiem jest przystąpienie do naszego programu partnerskiego – szczegóły znajdują się na naszej stronie internetowej. Dodatkowo 2 proc.

wartości netto każdego złożonego przez drukarnię czy agencję reklamową zamówienia zostanie zapisane w dedykowanej każdej z tych firm „skarbonce” i będzie możliwe do wykorzystania podczas kolejnych zakupów. Mamy nadzieję że nasze propozycje spotkają się z pozytywnym przyjęciem przez zleceniodawców. (...)”.

PlasticExpress jest – jak zapewnia właściciel sklepu – nie tylko miejscem, gdzie można zrealizować każdą, nawet nietypową pracę z płyty pleksi. „Chcemy też inspirować naszych potencjalnych zleceniodawców. Dlatego zapraszamy do śledzenia naszego bloga www.PlasticExpress.pl/n-c-1/inspiracje, gdzie będziemy umieszczać opisy konkretnych realizacji” – podsumowuje Marcin Rynkowski.

Opracowano na podstawie materiałów firmy Contra