Mutoh ValueJet 626 UF w BIG FOTO
30 sie 2018 12:49

Firma BIG FOTO GADŻETY ze Świecia postawiła na japońską jakość ploterów Mutoh. Przedsiębiorstwo, które od 1998 r. zajmuje się fotografią, poligrafią i reklamą, postanowiło rozbudować swoje portfolio o zadruk bezpośredni w technologii LED-UV.

„Cieszymy się, że kolejny Mutoh VJ-626 UF trafił do naszego klienta. Co więcej, firma, która już posiada szerokie portfolio usług, wybrała oprócz wszechstronnej drukarki LED-UV także dodatkowy moduł obrotowy, znacznie poszerzający portfolio przedmiotów do zadrukowania” - mówi Paweł Stania z firmy Atrium.

ValueJet serii UF to kompaktowy ploter LED-UV przeznaczony do druku bezpośredniego w formacie A2+. W porównaniu z mniejszym modelem producent oprócz powiększonego stołu doposażył urządzenie w kilka interesujących ulepszeń, w tym ostatnio w moduł obrotowy, który można dokupić do już posiadanej drukarki. Moduł umożliwia bezpośredni druk na obiektach o kształcie cylindrycznym, np.: butelkach, bidonach, walcowatych opakowaniach i pojemnikach, świecach, gadżetach, rurkach. Sprawdzi się w personalizacji, dekoracji pojedynczych wzorów, zadruku prototypów i niskonakładowej produkcji.

Moduł obsługuje przedmioty walcowate o długości do 36 cm, średnicy 3-12 cm i ciężarze do 1 kg. Można go ekspresowo zamontować i zdemontować. Gdy go nie używamy, można korzystać z pełni możliwości drukarki, tj. druku na przedmiotach o rozmiarze do 594x483 mm, grubości do 15 cm i ciężarze do 6 km.

Funkcja druku 360° jest intuicyjna i łatwa w realizacji dzięki oprogramowaniu z kreatorami.

Drukarka Mutoh ValueJet 626 UF jest także wyposażona m.in. w laserowy wskaźnik umiejscowienia zadrukowywanego przedmiotu oraz automatyczną regulację wysokości stołu. VJ-626 UF obsługuje zarówno atramenty do bezpośredniego zadruku przedmiotów twardych, jak i atramenty do zadruku nośników gietkich.

Użytkownik otrzymuje w zestawie zaawansowane oprogramowanie dla Windows. Z jego pomocą można łatwo sterować drukiem wielowarstwowym i pozycjonować druk.

Mutoh ValueJet 626 UF jest wyposażony w energooszczędne, długowieczne lampy LED-UV, dzięki czemu możliwy jest druk na podłożach wrażliwych na wysoką temperaturę. Technologię LED cechuje dodatkowo niskie zużycie energii.

Proces druku LED na ploterze Mutoh serii „UF” charakteryzuje się brakiem lotnych związków organicznych, brakiem ozonu i zanieczyszczeń powietrza. Atrament nie wydziela oparów i zapachów na powierzchni zadrukowanego materiału, a jego skład nie zawiera rtęci i ołowiu.

Opracowano na podstawie informacji firmy Atrium