Firma Schmedt organizuje Dni Otwarte dla klientów z Polski
3 wrz 2018 12:00

W dniach 18-19 września firma Schmedt - producent maszyn do produkcji książek w oprawie twardej zorganizuje Dni Otwarte. Wydarzenie skierowane będzie specjalnie do klientów z Polski. Podczas odbywających się w Hamburgu spotkań goście poznają ofertę handlową oraz możliwości produkcyjne urządzeń tego producenta.

„Wrześniowe Dni Otwarte kierujemy wyłącznie do klientów z Polski. Od wielu lat bowiem nasze urządzenia i rozwiązania cieszą się ich dużym uznaniem – mówi Hans-Hinnark Schmedt, współwłaściciel Schmedt GmbH & Co KG. - Duża w tym zasługa firmy Avargraf – naszego wyłącznego dystrybutora na Polskę – który nie tylko dostarcza tu nasze maszyny, ale także świadczy ich pełną obsługę serwisową”.

Firma Schmedt GmbH & Co KG powstała w Niemczech w 1967 roku i od tego czasu nieprzerwanie produkuje maszyny do produkcji książek w oprawie twardej. W swojej ofercie posiada wiele modeli urządzeń dedykowanych zarówno poszczególnym etapom produkcji dziełowej jak też kompleksowemu wykonaniu oprawy.

W programie Dni Otwartych znajdzie się prezentacja wszystkich maszyn z obecnej oferty. Każde z urządzeń będzie można obejrzeć i przetestować, a na specjalne życzenie – wykonać  próby na materiałach własnych. Specjalnym punktem programu będzie możliwość wizyty w introligatorni, specjalizującej się w produkcji książek w oprawie twardej oraz wymiany doświadczeń i zasięgnięcia porad u jej pracowników i operatorów maszyn.

Zaprezentowane zostaną flagowe maszyny: przeznaczone do produkcji okładek twardych -  Prazi Case i Präzi Case Pro; PräDeka XL - do produkcji okładek wielkoformatowych; Prä Leg - do zawieszania bloków książkowych w okładkę, a także Prä Form - prasa do książek, umożliwiająca jednoczesne wypalanie rowka.

Ponadto odwiedzający Dni Otwarte będą mogli obejrzeć maszyny do złocenia, cięcia (okleiny oraz tektury), a także do nanoszenia kleju. W programie wydarzenia znajdzie się także prezentacja nowości z oferty firmy Schmedt, która jest stale rozwijana i dopasowywana do aktualnych potrzeb rynku. Do najciekawszych z nich – jak komentuje producent -  należy maszyna PräziGard, przeznaczona do łączenia tzw. wyklejek z blokami książkowymi.

Opracowano na podstawie informacji firmy Avargraf Sp. z o.o. Sp.k.