AccurioPress C3070 w drukarni JS Druk
10 wrz 2018 14:34

Drukarnia JS Druk z Bydgoszczy jest od pewnego czasu użytkownikiem rozwiązania Konica Minolta – maszyny kolorowej AccurioPress C3070. Inwestycja umożliwiła firmie wykonywanie o 50 proc. więcej zleceń w tym samym czasie z wyższą niż dotychczas jakością.

„(...) Poszukując nowej cyfrowej maszyny pełnokolorowej przyglądaliśmy się rozwiązaniom konkurencyjnym. Jednak Konica Minolta okazała się najlepsza - mówi Stefan Sadka, współwłaściciel JS Druk. - Przede wszystkim ze względu na jakość, jaką oferuje. W każdej naszej inwestycji podążamy za oczekiwaniami naszych klientów – tak było i tym razem. Priorytetem jest zawsze czas wykonania zlecenia oraz wysoka jakość, jaką zagwarantujemy. (...) Po niespełna 2 miesiącach od zakupu tej maszyny zainteresowanie klientów naszymi usługami rośnie – wykonaliśmy już m.in. zlecenia dla artystów, ośrodków kultury, gdzie wymagania dotyczące jakości są ogromne; w jednym i drugim przypadku nasze prace spotkały się z aprobatą. Ostrość wydruków, jaką możemy teraz zaoferować, jest bowiem na najwyższym poziomie; klienci zwracają także uwagę na nasycenie barw, wysoką jakość odcieni szarości i koloru czarnego, które nie są łatwe do drukowania, a także siatki zieleni, fioletów. Dzięki maszynie AccurioPress C3070 wszystkie te elementy możemy oferować teraz na najwyższym poziomie”.

Dodatkowo, co podkreśla Stefan Sadka, dzięki zakupowi jego firma może wykonywać prace w znacznie krótszym czasie: „Wcześniej przykładowo w ciągu 8 godzin mogliśmy zrealizować 10 zleceń, teraz w ciągu 7 z maszyną Konica Minolta zrealizujemy ich 20 – to znaczne przyspieszenie”. Jak tłumaczy współwłaściciel JS Druk, na wydajność urządzenia składa się przede wszystkim jego prędkość (maszyna drukuje do 81str./min), również w przypadku druku dwustronnego. Urządzenie AccurioPress C3070 może posiadać nawet do 9 kaset próżniowych, w których mogą znajdować się papiery o różnej gramaturze - od 62 do 350 g/m² i o długości maksymalnej do 1300 mm. To znacznie ułatwia obsługę operatorowi urządzenia. „Dzięki temu klient może zostać u nas obsłużony niemal od razu – podkreśla współwłaściciel JS Druk. – Co więcej, możemy zagwarantować, że zleceniodawca zawsze otrzyma swój produkt w tej samej kolorystyce. Powtarzalność kolorów to kolejna ważna cecha maszyny Konica Minolta AccurioPress C3070. (…) Tę spójność zapewnia doskonały, podwójny skaner kolorowy, w jaki wyposażona jest maszyna. Gwarantuje on nie tylko największą prędkość skanowania w swojej klasie (240 obrazów/min, również – jak podkreśla dostawca - dwustronnie), ale także powtarzalność kolorystyczną”.

Stefan Sadka podkreśla też modułowość rozwiązania, która zapewnia szerokie możliwości jego zastosowań – od tworzenia broszur, poprzez oprawy klejone, po automatyczne bindowanie kołowe. „Jednym z przykładów jest dedykowany moduł do zadrukowywania kopert, na który się zdecydowaliśmy w naszej konfiguracji. Zrealizowaliśmy już kilka zleceń z jego zastosowaniem i wyszły one bardzo dobrze, co otwiera nam jeszcze większe możliwości rozwoju w tym zakresie. Nie mniej ważna jest także możliwość personalizacji, jaką możemy oferować dzięki obu urządzeniom cyfrowym. W urządzeniu AccurioPress C3070 wykonaliśmy już personalizację 1 mln wydruków zadrukowanych wcześniej w maszynie offsetowej. (...)”.

Firma JS Druk powstała 13 lat temu i od tego czasu nieustannie inwestuje. „(...) Nasze ostatnie inwestycje oceniamy bardzo pozytywnie, podobnie jak ich dostawcę – firmę Konica Minolta Business Solutions Polska - podkreśla Stefan Sadka. - Okazała się ona nie tylko sprzedawcą obu urządzeń, ale także profesjonalnym doradcą. Cenimy sobie również jej obsługę posprzedażową; warto podkreślić, że samo wdrożenie maszyn przebiegło bardzo sprawnie, bez żadnych komplikacji, a pomoc serwisantów, zwłaszcza w pierwszej fazie użytkowania nowych maszyn, jest bardzo ważna. Mamy nadzieję, że wzajemne dobre relacje się utrzymają, a nowe inwestycje pozwolą nam na dalszy rozwój”.

Opracowano na podstawie informacji firmy Konica Minolta Business Solutions Polska