Print Partner i Introma teraz w jednym miejscu
19 wrz 2018 13:51

Firma Print Partner z Radomia poinformowała, że stała się właścicielem marki Introma – nazwy tej firmy, znaku graficznego i jej logo. Przejęła też produkcję części zamiennych do maszyn tej spółki skarbu państwa, która od dłuższego czasu była w likwidacji. Print Partner zapowiada także wznowienie produkcji zszywarek, wytwarzanych przed laty przez firmę Introma. Pierwsze egzemplarze tych urządzeń mają być gotowe na początku przyszłego roku. 

„Maszyny marki Introma – mówi Radek Fryczkowski, prezes firmy Print Partner – pracują obecnie w 87 krajach, a nazwa ta znana jest każdemu, kto miał jakikolwiek związek z polską poligrafią. Dlatego zależało nam na tym, aby ocalić tę znaną na całym świecie markę. W pierwszej kolejności postanowiliśmy, że będziemy kontynuować produkcję części zamiennych do maszyn Intromy, podjęliśmy też decyzję o wznowieniu produkcji zszywarek tego producenta; rozważamy także wznowienie produkcji innych maszyn tej marki”.
Firma Print Partner od wielu lat oferuje części zamienne, naprawy, remonty i przeglądy maszyn. „Jesteśmy jednym z największych w Polsce, niezależnym (niebędącym oddziałem czy spółką córką producenta maszyn) dostawcą części zamiennych i materiałów poligraficznych – kontynuuje Radek Fryczkowski. - Nasi klienci to przede wszystkim drukarnie i introligatornie. Są wśród nich zarówno małe firmy, jak i największe w Polsce zakłady produkcyjne, należące do znanych koncernów poligraficznych. Nasz dział eksportu obsługuje także wielu klientów zagranicznych. Są wśród nich firmy europejskie, ale też ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich, z Peru, Nowej Zelandii, Kataru i wielu innych.  Od 2008 roku posiadamy też spółkę-córkę na Ukrainie, gdzie staliśmy się jednym z głównych dostawców części i materiałów poligraficznych”.
Oferta firmy Print Partner zawiera obecnie ponad 30 tys. produktów. „Mamy również – mówi Radek Fryczkowski – jeden z największych w Polsce magazynów części zamiennych i materiałów eksploatacyjnych, dedykowanych branży poligraficznej. Co istotne – niemal 80 proc. naszych zamówień realizowanych jest bezpośrednio z magazynu. W naszej ofercie są m.in. materiały poligraficzne (...) oraz części zamienne do urządzeń do oprawy zeszytowej, niciarek, krajarek, a także maszyn drukujących różnych marek”.
Przejęcie produkcji części zamiennych do maszyn firmy Introma i rozpoczęcie produkcji zszywarek to – jak zaznacza Radek Fryczkowski – chęć ocalenia marki, ale przede wszystkim – zapewnienie dostępności części zamiennych do urządzeń, które pracują na całym świecie: „Jak na razie przejęliśmy magazyn części zamiennych Intromy i obecnie wznawiamy produkcję części do maszyn tego producenta, których od pewnego czasu brakowało na rynku, a także zszywarek. Bazujemy z jednej strony na oryginalnej dokumentacji technicznej firmy Introma, ale jednocześnie staramy się podnosić ich jakość stosując nowoczesne technologie i materiały. Istotne jest bowiem zapewnienie naszym klientom bezpieczeństwa. Priorytetem jest zapewnienie im ciągłej dostępności części zamiennych, jak również serwisu maszyn, które pracują w ich zakładach. W wielu małych drukarniach maszyny Introma są bowiem rozwiązaniami kluczowymi dla całego cyklu produkcyjnego”.
Wznowienie produkcji części zamiennych marki Introma oraz zszywarek, a także – co planuje firma - produkowanych w przeszłości przez tę firmę innych maszyn jest – jak podkreśla Radek Fryczkowski - poszerzeniem oferty Print Partner o brakujące ogniwo: „Od wielu lat pozostajemy liderem w zakresie części zamiennych do urządzeń do zszywania drutem, dlatego w naszej ofercie nie mogło zabraknąć również elementów dedykowanych maszynom Introma. Każdy, kto używa tego typu rozwiązań, będzie mógł teraz liczyć na nas jako dostawcę części zamiennych do swoich zszywarek, a także będzie mógł u nas kupić zupełnie nowe, wykonane przez nas tego rodzaju maszyny. Zamierzamy też dotrzeć do mniejszych drukarń i instytucji, których dotychczas nie obsługiwaliśmy. Ponieważ staliśmy się także właścicielem m.in. znaków towarowych Introma – naszym zdaniem najbardziej wartościowego polskiego logo w branży poligraficznej - z pewnością będzie nam łatwiej zrealizować ten cel”.
„Introma od jakiegoś czasu – mówi Radek Fryczkowski – znajdowała się w likwidacji i od kilku miesięcy nie realizowała żadnej produkcji. Przez najbliższy rok będziemy analizować rynek i od tego będą zależeć nasze dalsze decyzje”.
Print Partner, jak zapewnia jej prezes, dokłada wszelkich starań, aby przejęcie produkcji firmy Introma było dla klientów praktycznie niezauważalne. „Wciąż – jak mówi – pozostają aktualne wszystkie adresy e-mail, strona www, numery telefonów kontaktowych (zarówno stacjonarnych, jak i komórkowych), które teraz obsługuje Print Partner. Zasadniczą zmianą jest nazwa firmy oferującej te urządzenia na Print Partner i jej adres”.

Opracowano na podstawie informacji firmy Print Partner