Pierwsza europejska instalacja maszyny EFI VUTek h3
20 wrz 2018 15:45

Firma Béflex z siedzibą w Budapeszcie, ekspert ds. druku dla PoC (Point of Communication), zakupiła od EFI przełomową maszynę hybrydową VUTek h3, drukującą w trybie płaskim i roll-to-roll na mediach superszerokoformatowych. Béflex będzie pierwszą europejską firmą, która zainstaluje tę maszynę, co pozwoli jej na oferowanie klientom jeszcze bardziej innowacyjnych produktów w niezrównanej jakości.

„Stale poszukujemy możliwości zapewnienia klientom najlepszych produktów - wyjaśnia Lászlo Bárán, dyrektor generalny Béflex. - Nie zależy nam na zwiększaniu nakładów, jeśli nie wiąże się to z dostarczaniem najwyższej jakości, przy utrzymaniu stałych poziomów produkcji.”

Béflex podpisał umowę na zakup VUTek h3 w trakcie targów FESPA, gdzie seria h – w której skład wchodzą 3,2-m hybrydowe (druk płaski/z roli na rolę) maszyny do druku atramentowego LED w 8 kolorach (lub opcjonalnie 4+biały), o maksymalnej rozdzielczości druku 1200 dpi i zdolności do zadrukowywania maksymalnie pięciu warstw w jednym przebiegu – miała swoją premierę. Nowy VUTek h3 pracuje z wydajnością do 74 płyt/h.

Maszyna ta to bardzo elastyczna platforma, ponieważ umożliwia użytkownikom zwiększenie poziomu produkcji w miarę wzrostu zapotrzebowania. Model VUTek h3 może zostać rozbudowany do wersji h5. Dzięki takiemu ulepszeniu użytkownik zyskuje jeszcze większą prędkość (do 109 płyt/h) i wydajność (nawet o 47 proc.).

Béflex to wieloletni użytkownik rozwiązań EFI VUTek, a szybszy przerób i doskonała jakość druku najnowszej maszyny zaspokajają dwa główne cele firmy: stały rozwój i postęp oraz spełnianie oczekiwań klientów dzięki oferowaniu najnowszych technologii.

Seria h maszyn VUTek została wyposażona w system kontroli wizyjnej śledzący dokładność druku na poziomie subpikselowym, zapewniający równowagę ustawień (gęstości) głowicy drukującej oraz konfigurację w druku jedno- i dwukierunkowym – co szczególnie zaimponowało Báránowi. „System kontroli wizyjnej za pomocą kamer zastosowany w VUTek h3 do ustawień na poziomie subpikseli to ważna funkcja, która jest bardzo istotna dla poprawy jakości i niezawodności” - podkreśla.

Dodatkowo w urządzeniu zastosowano nową technologię szybkiego druku UltraDrop, druk 7-pikolitrowymi kroplami atramentu w skali szarości zapewniający precyzję ich nakładania, a także wysoką wierność kolorów przy dużych prędkościach produkcyjnych. Maszyna wykrywa również mechaniczne awarie oraz nierówności materiału i dokonuje pomiarów podłoża dla jeszcze wyższej dokładności i niezawodności druku.

„Zaszyty” w maszynie system diagnostyki umożliwia firmie Béflex stały dostęp do informacji na temat stanu urządzenia. „Powiedziano nam, że pomaga on w zapobieganiu nawet przyszłym problemom. Dzięki niemu będziemy w stanie samodzielnie dbać i serwisować ją przy minimalnej potrzebie zdalnej pomocy - mówi Bárán. - Wbudowana funkcja monitorowania i diagnostyki sprawdza się w wielu kwestiach, pomagając w ich szybkim rozwiązywaniu i w utrzymaniu nieprzerwanej produkcji.”

Seria h maszyn VUTek została wyposażona również w technologię „ImageEdge”, służącą do szybkiej i prostej wymiany głowic, a także w nowy modułowy system podawania kropli, który eliminuje straty atramentu i uzupełnia jego poziom w głowicach w trakcie drukowania.

Maszyny drukujące LED z serii h są przystosowane do druków wysokonakładowych na szerokiej gamie podłoży sztywnych i giętkich, o maksymalnej grubości 5,08 cm przy pełnej prędkości produkcyjnej. Posiadają również znacznie ulepszony interfejs użytkownika, z dotykowymi monitorami kontrolnymi zarówno po stronie nakładania, jak i wykładania. Maszyny stanowią element kompletnego, zintegrowanego systemu dostępnego jedynie w firmie EFI, zapewniającego niezrównaną jakość automatyzacji workflow oraz zarządzania produkcją. Najnowsza wersja interfejsu EFI Fiery proServer Premium, którą wykorzystano w serii h, zapewnia szybsze rastrowanie z udoskonalonym zarządzaniem kolorami oraz nasyceniem.


Na podstawie informacji firmy EFI opracował TK