Domino otwiera nową fabrykę produkującą atramenty
1 paź 2018 11:01

Po dwóch latach prac nowa fabryka Domino w brytyjskim Liverpoolu o powierzchni 16 000 m2 rozpoczęła działalność. Umożliwi ona temu producentowi technologii kodowania i znakowania zwiększenie możliwości produkcyjnych atramentów i skrócenie terminów.

Na powierzchni pięciokrotnie większej niż w dawnym zakładzie w nowym budynku mieszczą się: strefa produkcyjna, laboratoria kontroli jakości, instalacje przeznaczone do szkolenia klientów, biura i przestrzeń magazynowa o wysokości 10 metrów. Produkty będą wysyłane bezpośrednio do klientów, punktów sprzedaży i ponad 200 dystrybutorów Domino na całym świecie.

„Nowy zakład pozwoli zwiększyć nasze zdolności produkcyjne w dziedzinie materiałów zgodnie z rosnącym popytem, a także rozszerzyć gamę produktów i wytwarzać je w większych ilościach” - powiedział Nigel Bond, dyrektor zarządzający Domino.

Nowy zakład zapewnia także możliwość mieszania inline, systemy paletyzacji, procesy zarządzania innowacyjnymi materiałami, automatyczne linie napełniające wyposażone w rotacyjne głowice o wysokiej prędkości oraz zautomatyzowane systemy zarządzające z wykorzystaniem robotów.

Budynek został skonstruowany zgodnie z wymaganiami zrównoważonego rozwoju: ogniwa fotowoltaiczne zainstalowane na dachu wytwarzają energię, specjalne kanały doprowadzają wodę deszczową i wodę z powierzchni do zbiorników, w których ulega ona naturalnemu drenażowi lub odparowywaniu.

Domino zatrudnia na całym świecie 2700 osób i posiada zakłady produkcyjne w: Niemczech, Szwecji, Szwajcarii, Wielkiej Brytanii, Chinach, Indiach i Stanach Zjednoczonych.

Na podstawie graphline.com opracowała IZ