Wyróżnienia BLI dla systemów produkcyjnych Ricoh
1 paź 2018 12:44

Dwa systemy produkcyjne Ricoh zdobyły wyróżnienia przyznawane przez Buyer’s Lab. Pro C9200 zostało uznane za „Wyróżniający się kolorowy, wysokonakładowy system produkcyjny”, a cyfrowy system produkcyjny Pro C7200x za „Wyróżniający się, kolorowy, średnionakładowy system produkcyjny”.

Eef De Ridder, vice president Commercial Printing, Commercial and Industrial Printing Group w Ricoh Europe powiedział: “Te wyróżnienia są dla nas bardzo ważne. Oznaczają, że premierowe systemy Ricoh są godnymi następcami bardzo udanych serii Pro C9100 oraz Ricoh Pro C7100x, które również zdobyły uznanie BLI. Te nagrody to najlepsze potwierdzenie, że podczas prac nad Pro C9200 i Pro C7200x obraliśmy dobry kierunek.”

Ricoh Pro C9200 można zintegrować w hybrydowym środowisku pracy. System oferuje wysoką jakość druku i wydajność. Drukuje z prędkością do 135 arkuszy A4 na minutę niezależnie od stosowanej gramatury. Nowy, przejrzysty 17-calowy panel operatora sprawia, że obsługa urządzenia jest bardziej intuicyjna.

Ricoh Pro C9200 obsługuje rozszerzoną bibliotekę mediów o maksymalnej gramaturze do 450 g/m2 oraz umożliwia druk na długich arkuszach (do 1030 mm w dupleksie oraz 1260 mm w druku jednostronnym). Użytkownicy systemu Ricoh Pro C9200 mogą także wykorzystywać w pracy opcję Digital Front End dostępną z serwerami druku Fiery E-45 i E-85 z EFI oraz oprogramowanie Ricoh TotalFlow Print Server oferujące doskonałą integrację z różnymi rozwiązaniami do zarządzania pracą.

Z kolei Pro C7200x umożliwia szybkie rozszerzenie i zdywersyfikowanie oferty. Urządzenia z tej serii cechuje wyższa wydajność – prędkość drukowania wynosi do 95 str./min. Pozwalają one również na druk na szerokiej gamie mediów o gramaturze do 360 g/m².

Urządzenia z tej serii wyposażono w piątą stację na toner specjalny (clear, biały, neonowy żółty i różowy). Dzięki temu pozwalają na druk aplikacji wykraczających poza gamę CMYK, punktowe lub całościowe nabłyszczenie (nawet na pofoliowanych wydrukach), nadruk znaków wodnych i zabezpieczających oraz realizację niestandardowych projektów.

Opracowano na podstawie informacji firmy Ricoh