Imprimus wraca na ścieżkę rozwoju z nowym właścicielem
2 paź 2018 12:39

Imprimus, jedna z czołowych drukarń rolowych w Polsce zlokalizowana w Laskowicach w Kujawsko-Pomorskiem, wraca na ścieżkę dynamicznego rozwoju pod wodzą nowego właściciela - giełdowej grupy Kompap. Podczas gdy w poprzednich latach spółka notowała straty, po zakupie przez Kompap przeszła restrukturyzację, w efekcie której bardzo szybko nadrabia zaległości i poprawia wyniki. Imprimus specjalizuje się w produkcji poligraficznej, oferując klientom papier arkuszowy z nadrukiem i poddrukiem, wszelkiego rodzaju formularze i druki techniczne, a także ulotki reklamowe, broszury czy gazetki. Za wysokiej jakości produkt i profesjonalne podejście do klienta doceniany jest nie tylko w Polsce, ale też za granicą, gdzie trafia ok. 30 proc. sprzedaży drukarni.

„W Imprimusie dysponujemy nowoczesnym parkiem maszynowym, który wyposażony jest w wysokowydajne zwojowe maszyny drukujące, tnące i składające renomowanych producentów, pozwalające na druk dużych nakładów w krótkim czasie. Dzięki temu jesteśmy w stanie zapewnić naszym klientom nie tylko wysoką jakość, ale i sprawną realizację zamówień przy zachowaniu atrakcyjnych cen. Mamy ogromny potencjał produkcyjny, drukujemy ponad 2 mld stron w formacie A4 rocznie i zatrudniamy 120 pracowników. To wszystko sprawia, że z sukcesem możemy konkurować z najlepszymi drukarniami offsetowymi zarówno na krajowym rynku poligraficznym, jak i za granicą. W dalszym ciągu chcemy wykorzystywać nasze przewagi, by rozwijać się nie tylko w Polsce, ale też na świecie i konsekwentnie zwiększać sprzedaż oraz grono zadowolonych klientów” – mówi Waldemar Lipka, prezes zarządu spółki Kompap, do której należy Imprimus.

Produkty z drukarni w Laskowicach sprzedawane są do klientów w całej Polsce oraz na rynki zagraniczne, w tym do: Francji, Szwecji, Danii, Norwegii, Finlandii, Estonii, Wielkiej Brytanii czy Niemiec. Eksport stanowi ok. 30 proc. sprzedaży firmy. Imprimus obsługuje podmioty z różnych segmentów rynku. Wśród nich są m.in. banki, poczty, firmy mailingowe, a także takie instytucje jak ministerstwa, Narodowy Fundusz Zdrowia, Zakład Ubezpieczeń Społecznych czy Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego. Z usług firmy korzystają tak znane marki jak: T-Mobile, Totalizator Sportowy, Bank Pekao, Cinema City, Asseco, Sanofi, Energa i PZU.

„Klienci w Imprimusie mogą zrealizować praktycznie każde zamówienie. Produkujemy materiały różnych formatów, falcowane w dowolny sposób, szyte lub klejone i na różnych rodzajach papieru, zależnie od potrzeb klientów. Jednocześnie naszym wyróżnikiem jest kompleksowe podejście i profesjonalne wsparcie na każdym etapie współpracy. Doświadczeni pracownicy Imprimusa potrafią doradzić optymalne rozwiązania. Jednocześnie do obsługi klienta zapewniamy dedykowaną osobę z działu BOK, która wdrożona w cały proces zamówienia, jest w stanie sprawniej reagować na bieżące potrzeby – wyjaśnia Grzegorz Morawski, dyrektor operacyjny w Imprimusie. - Na terenie drukarni działa poza tym nasze biuro graficzne i CtP, co pozwala nam realizować zlecenia w jednym zakładzie. Oprócz tego współpracujemy ze wszystkimi wiodącymi producentami kopert, dzięki czemu możemy zapewnić wsparcie również w procesie ich zakupu, począwszy od przygotowania graficznego i akceptacji wzorów, przez zamówienia, po zarządzanie łańcuchem dostaw i magazynowanie. To właśnie za tę kompleksowość i wysoką jakość w każdym wymiarze przede wszystkim cenią nas klienci.”

O wysokiej jakości usług Imprimusa świadczą też międzynarodowe certyfikaty przyznawane spółce. W tym roku drukarnia po raz kolejny otrzymała certyfikaty systemu zarządzania jakością ISO 9001:2015 oraz zarządzania środowiskowego ISO 14001:2015 w zakresie produkcji i sprzedaży artykułów poligraficznych, które potwierdzają zgodność stosowanych w spółce systemów ze światowymi normami i świadczą o wiarygodności spółki. Jednocześnie do Imprimusa trafił też certyfikat kontroli pochodzenia produktu FSC, który dowodzi, że wykorzystywane w drukarni materiały pochodzą z dobrze zarządzanych lasów.

Opracowano na podstawie informacji Grupy Kompap