Premierowa 7-kolorowa maszyna Landa do druku dwustronnego trafi do Francji
5 paź 2018 11:05

Po Izraelu, kraju macierzystym konstruktora, Niemczech i Anglii kolejna maszyna nanograficzna zostanie zainstalowana we Francji. Nabywcą jest grupa Prenant, a maszyna Landa wzbogaci wyposażenie jej drukarni arkuszowej mieszczącej się w Choisy-le-Roi (departament Val-de-Marne) w lipcu 2019.

Grupa Prenant wybrała model Landa S10P 7-kolorowy (CMYK+ fioletowy, pomarańczowy i zielony) w formacie B1 do druku dwustronnego. Będzie to pierwsza taka maszyna zainstalowana na świecie.

Philippe Vanheste, dyrektor marketingu w grupie Prenant, tak tłumaczy wybór technologii nanograficznej: „Chcieliśmy, aby format był taki sam jak w standardowej arkuszowej maszynie offsetowej (70x100) i żeby prędkość maszyny Landa była zbliżona bardziej do tej uzyskiwanej w offsecie niż do prędkości maszyn cyfrowych (S10 drukuje z prędkością 6500 ark./h). Jakość była także istotna. Stwierdziliśmy, że jakość druku jest wyższa niż w offsecie, tak pod względem reprodukcji szczegółów, jak i spektrum kolorów. Technologia Landa bazuje na inkjecie wykorzystującym nanopigmenty; jeśli ziarna pigmentu w tradycyjnej maszynie arkuszowej są wielkości kamyczków, to w technologii Landy mają one rozmiar ziarnka piasku.”

Philippe Vanheste dodaje: „Poza jakością, formatem i szybkością druku braliśmy także pod uwagę zmienność i elastyczność oferowane przez tę maszynę: jeśli drukuje się kolejno 500 arkuszy, to mogą one być różne i to otwiera drzwi do personalizacji wysokiej jakości i w wielkich nakładach.”

Landa S10 uzupełni park maszynowy drukarni składający się z 4 maszyn arkuszowych Koenig & Bauer i 2 maszyn arkuszowych Heidelberg.

Na podstawie graphiline.com opracowała IZ