Nowa arkuszowa maszyna Komori Lithrone G37P z perfektorem
8 paź 2018 13:47

Komori powiększyła swoje portfolio i dodała do swoich 37-calowych maszyn arkuszowych nową ośmiokolorową Lithrone G37P. Oficjalny debiut miał miejsce w lipcu na targach Igas 2018. Tym razem jest to ośmiokolorowa maszyna arkuszowa z perfektorem, umożliwiająca w jednym przejściu druk dwustronny.

Lithrone G37P charakteryzuje się kompaktowym kształtem. Jest to wynik prac projektowych Komori nad połączeniem funkcjonalności, ergonomii i designu. Maszyna posiada szeroki zakres opcji, w tym opatentowane przez Komori technologie niskoenergetycznego suszenia Komori H-UV lub H-UV L (LED). Jest przystosowana do instalacji najnowszego systemu optymalizacji i oceny jakości druku PQA-S, w tym systemu sprawdzenia poprawności każdego arkusza pod kątem defektów druku oraz ciągłej kontroli nafarbienia. To innowacyjne rozwiązanie pozwala zachować jednolity kolor podczas drukowania z maksymalną prędkością. PQA-S działa w połączeniu ze spektrodensytometrycznym systemem pomiarowym PDC-SX, który łączy funkcje ustawiania automatycznego pasowania z jednoczesną dogłębną analizą charakterystyki druku jak poziom szarości, przyrosty punktów i Delta E. Funkcjonowanie tych systemów zapewnia najwyższy poziom jakości druku, jednocześnie podnosząc produktywność i wpływając na znaczne oszczędności w procesie produkcyjnym. Właśnie dlatego Lithrone G37P wyznacza nowy standard w maszynach 37-calowych.

Najnowszy mechanizm perfektora maszyny Lithrone G37P nie wymaga zmiany łapek w trybie odwracania arkuszy. Zamiast tego cała sztanga łapek obraca się po przechwyceniu przez łapki tylnej krawędzi arkusza. Zastosowana konstrukcja zwiększa stabilność i niezawodność podczas obracania arkusza, przy jednoczesnym znacznym zmniejszeniu wymagań w zakresie obsługi i konserwacji. W samych procesach druku dzięki prostocie i funkcjonalności model Lithrone G37P zapewnia wysoką jakość przy dużych prędkościach produkcyjnych. Dodatkowo zdolność maszyny do obniżenia kosztów związanych z wstępnym ustawieniem, a także kosztów produkcji na materiałach takich jak płyty, obciągi i wałki powoduje, że Lithrone G37 przyczynia się do podniesienia rentowności druku.

Opracowano na podstawie informacji firmy Reprograf