Konferencja “Epson Business Partner”
9 paź 2018 14:46

Firma Epson zorganizowała 3 października w Warszawie konferencję prasową poświęconą premierowym produktom firmy. W spotkaniu uczestniczyli Massimo Pizzocri – wiceprezes firmy Epson oraz Krzysztof Modrzewski, national sales manager.

W ciągu ostatnich lat narosło wiele mitów, które jednoznacznie przewidują eliminację druku dokumentów w biznesie w następstwie powszechnej digitalizacji. Jednak sytuacja na rynku jest inna, czego przykładem może być wzrost sprzedaży drukarek firmy Epson.

Dzięki rozwijanym przez lata zaawansowanym rozwiązaniom druku atramentowego jej urządzenia sprzedają się coraz lepiej. To właśnie druk atramentowy będzie w niedalekiej przyszłości wiódł prym w biurach i domach. Takie wnioski przedstawił Massimo Pizzocri, który poprowadził warszawską konferencję. Negatywny stosunek do druku w biznesie związany jest z drukarkami laserowymi, które dotychczas odgrywały dominującą rolę na rynku. Z czasem ich użytkownicy zaczęli narzekać na wysokie koszty, skomplikowaną obsługę i drogą eksploatację, negatywny wpływ na środowisko czy niedostateczną jakość wydruków. Od tych wad wolny jest udoskonalony druk atramentowy. Firma Epson, wprowadzając na rynek urządzenia z głowicą Micro Piezo, zapewnia rozwiązania zapewniające najwyższą jakość i szybkość wydruku oraz bezawaryjność sprzętu, przy zachowaniu porównywalnych do drukarek laserowych kosztów pojedynczego wydruku – przekonywał Massimo Pizzocri. Drukarki Epson zużywają średnio o 90 proc. mniej energii elektrycznej, w ciągu całego cyklu życia ograniczając jednocześnie emisję odpadów również o 90 proc.

„Rynek druku atramentowego rośnie w imponującym tempie – ale ten fakt nie dziwi, jeśli weźmiemy pod uwagę, że w regionie EMEA każdego roku drukowany jest… trylion stron dokumentów. Od 2014 r. sprzedaliśmy tu ponad 500 tys. drukarek i tylko w ubiegłym roku odnotowaliśmy wzrost sprzedaży na poziomie 15 proc. To czyni nas najszybciej rosnącym graczem z tego sektora” – tłumaczył Massimo Pizzocri.

Firma Epson specjalizuje się nie tylko w dostarczaniu najnowocześniejszych urządzeń – w trakcie spotkania dużą uwagę poświęcono także kompleksowym rozwiązaniom wizualizacji, które tworząc spójny ekosystem, znacznie usprawniają realizowanie codziennych zadań. W segmencie projektorów firma od lat pozostaje niekwestionowań liderem — to właśnie jej inżynierowie opracowali technologię wyświetlania 3LCD, zapewniającą niedoścignioną jakość, płynność i ostrość obrazu.

Spotkanie zakończyły prezentacje w formie warsztatów, podczas których uczestnicy spotkania mieli okazję zapoznać się z dedykowanymi rozwiązaniami dla edukacji i biznesu, a także z wielkoformatowymi drukarkami dla segmentu CAD/GIS. Te ostatnie przedstawił Tomasz Kuciński, senior account manager – LFP w Epson Europe.

Najnowsze drukarki wielkoformatowe Epsona to modele SureColor T3100 i T5100. 24-calowa drukarka biurkowa SureColor T3100 i 36-calowa wolno stojąca drukarka SureColor T5100 to bezprzewodowe urządzenia, wyróżniające się nowoczesnym, kompaktowym wyglądem, a także niezawodnością i najwyższą wydajnością drukowania. Co istotne, obsługują one bardzo zróżnicowane typy i rozmiary nośników – od rolek o długości do 24 i 36 cali, aż po arkusze o rozmiarach nawet do 11x17 cali (za pomocą automatycznego podajnika z funkcją automatycznego przełączania), jak również pojedyncze arkusze w maksymalnym formacie A1 (model 24-calowy) lub A0 (model 36-calowy).

Drukarki SureColor T3100 i SureColor T5100 będą służyć fachowcom z wielu dziedzin, w tym architektury, inżynierii, projektowania CAD, systemów GIS, edukacji, biznesu, a także użytkownikom w małych i domowych biurach. Wyjątkowy tryb automatycznego przełączania umożliwia zmianę formatu drukowania między rolkami papieru wielkoformatowego a rozmiarami A4/A3 bez interwencji użytkowników. To idealne rozwiązanie dla małych firm, które mają różnorodne wymagania w zakresie druku i dysponują ograniczoną przestrzenią.

Opracowano na podstawie informacji firmy Epson