Nowości Xerox na targach PRINT 18
9 paź 2018 13:18

Nowa technologia druku Xerox Corporation, oprogramowanie do zarządzania przepływem pracy i rozwiązania w kierunku personalizacji zostały zaprezentowane na PRINT 18 w zeszłym tygodniu. Podczas targów pokazano innowacyjne sposoby na połączenie świata fizycznego z cyfrowym tak, aby zwiększać rozwój firm i wpływać na ich sukces na rynku komunikacji graficznej.

Xerox wprowadził dwie nowe funkcjonalności dla Xerox Iridesse Production PressHigh Definition Emulsion Aggregate (HD EA) white dry ink, toner o wysokiej rozdzielczości w kolorze białym oraz zwiększony format arkuszy do zadruku. Produkcja Xerox Iridesse Production Press rozpoczęła się w maju br. Jest to pierwsze cyfrowe urządzenie, które może drukować kolorami CMYK oraz dodatkowo dwoma kolorami specjalnymi w jednym przebiegu z prędkością 120 str. A4/min, z idealną rejestracją obrazu na arkuszu.

“Jesteśmy usatysfakcjonowani rezultatami, jakie nasze urządzenie Iridesse Press może osiągnąć, aby przyciągać uwagę wyprodukowanymi materiałami reklamowymi, kartkami pocztowymi i plakatami - podkreśla Ben Glazier, dyrektor generalny firmy Glazier Design. - Iridesse dało nam możlwość osiągnięcia wyjątkowo wysokiej jakości druku materiałów reklamowych. Nawet przy naszych najbardziej wymagających i krótkich seriach prac byliśmy w stanie uzyskać ten efekt, nie będąc zmuszonym przy tym do stosowania procesów technologii tradycyjnej w żadnym z druków, dzięki czemu mogliśmy zaoszczędzić czas.”

Dzięki nowemu, suchemu tonerowi HD EA w kolorze białym dostawcy druku mogą stosować efekty specjalne, aby przekształcić standardowe wydruki w takie, które będą się charakteryzowały unikalnym wyglądem i stylem. Toner może być nakładany warstwowo pod lub nad kolorami CMYK, a także podwójnie dla wzmocnienia efektu - na szerszym wachlarzu mediów, wliczając w to: papiery barwione w masie, w tym w kolorze czarnym, media przezroczyste lub metalizowane oraz materiały syntetyczne.

Ponadto urządzenie może drukować na długich arkuszach o rozmiarach do 330x1200 mm oraz zadrukowywać automatycznie arkusze o długości do 724 mm. Umożliwia to druk ulotki składanej na trzy do formatu 216x279 mm - przydatnej w przypadku materiałów marketingowych takich jak menu czy broszury produktowe.

Z kolei XMPie Circle PersonalEffect Edition będzie dostępne jako oprogramowanie do zarządzania wielokanałowymi kampaniami marketingowymi. Jego zastosowanie w zakresie automatyzacji wdrażania druku i cyfrowych elementów pozwoli użytkownikom śledzić wyniki i sprawdzać, które przekazy działają najlepiej, do jakich osób docierają, w jakim kontekście, a także w jakich mediach.

Adobe Sign będzie również zintegrowany z platformą PersonalEffect, dzięki czemu klienci będą w stanie dodawać w pełni zautomatyzowane podpisy elektroniczne do spersonalizowanych, wielokierunkowych kampanii komunikacyjnych. Użytkownicy XMPie PersonalEffect będą teraz budować interaktywne pliki PDF, w których możliwe jest tworzenie przycisków i innych interaktywnych elementów, używanych do nawigacji w formularzach i tzw. call to action.

Natomiast urządzenie produkcyjne Xerox Brenva HD osiągnęło teraz 50-procentowy wzrost wydajności, posiada rozszerzone możliwości wyboru rodzajów papierów do zadruku i podawania go z roli w celu utrzymania ciągłości pracy. Dla klienta oznacza to możliwość szybszej realizacji większej ilości prac, która jest kluczowa przy druku książek, instrukcji oraz druku transakcyjnym. Brenva HD ma zwiększoną prędkośc drukowania z 275 str./min, w zależności od użytego rozmiaru arkusza, do 300 str. formatu “letter”/min.

System The Tecnau SheetFeeder BV dla Brenva HD zapewnia do 9 godzin nieprzerwanego podawania papieru w arkuszach. Brenva HD oferuje też teraz rozszerzony zakres gramatury mediów do 270 g/m2, umożliwiając druk pocztówek czy kart identyfikacyjnych, które wymagają mediów o większej gramaturze.

Inne ważne aktualizacje:

  • Aplikacja Xerox Iridesse Production Press Augmented Reality jest nowym sposobem, w którym klienci będą mogli doświadczyć zarówno kluczowych technologii druku, jak i wirtualnego dopasowania urządzenia do danego pomieszczenia.

  • Xerox FreeFlow Core Iridesse Accelerator automatyzuje proces przygotowania do druku dzięki ustawieniom pracy w FreeFlow Core, które w sposób automatyczny mogą zmienić wybrane elementy na złote lub srebrne przy dotychczas drukowanych pracach, aby uatrakcyjnić ich oprawę wizualną.

  • Różnorodne rozwiązania skoncentrowane na automatyzacji, zwiększeniu produktywności oraz wsparciu dla rozwiązań chmurowych.

  • Narzędzia i usługi rozwoju biznesu pomagające klientom rozwijać ich działalność.

Opracowano na podstawie informacji firmy Xerox