Summa kupuje CadCam Technology
10 paź 2018 10:50

Summa i CadCam Technology, ekspert w dziedzinie innowacyjnych technologii laserowych dla przemysłu tekstylnego, łączą siły poprzez fuzję swoich przedsiębiorstw. Summa kupiła CadCam Technology wraz z jej spółką zależną - GS UK Ltd., aby umocnić swoją pozycję rynkową w segmencie producentów urządzeń do wykończenia po druku. Firmy połączą działalność operacyjną uzupełniając się wzajemnie, aby oferować klientom jeszcze lepsze rozwiązania.

CadCam Technology (CCT) z siedzibą w Nottingham w Wielkiej Brytanii jest twórcą i producentem zaawansowanych maszyn do cięcia i grawerowania laserowego. Co więcej, CCT ma długą historię rozwoju oprogramowania, jest też pionierem w zakresie integracji systemów wizyjnych, dostarczając rozwiązania między innymi dla branż: soft signage, odzieżowej, dekoracyjnej, motoryzacyjnej, jak również producentów obuwia i paneli słonecznych.

W ścisłej współpracy z CCT pozostaje jej filia – GS, która jest ważnym brytyjskim dystrybutorem, a zarazem centrum testowym sprzętu CCT. Poprzez dystrybucję sprzętu, oprogramowania i materiałów eksploatacyjnych GS ma silne powiązania z przemysłem włókienniczym.

„W ostatnich latach odnotowaliśmy znaczny rozwój, a nabycie CCT jest dla nas prawdziwym kamieniem milowym” - powiedział Erwin Vandousselaere, dyrektor zarządzający Summa i dodał: „Komplementarność naszych ofert jest naprawdę niezwykła. CCT to firma bardzo innowacyjna i jednocześnie doświadczona, szczególnie w branży odzieżowej. Razem będziemy silniejsi, a synergia pomoże nam w osiągnięciu dalszego wzrostu.”

„Jestem przekonany, że działalność CCT będzie kontynuowana dzięki globalnej sieci i dobrze rozwiniętym możliwościom sprzedaży oraz marketingu” - powiedział John Bell, założyciel CCT i GS UK i wyjaśnił: „Pracujemy razem od wczesnych lat dziewięćdziesiątych, od momentu, kiedy CCT rozpoczęła stosowanie kontrolerów Summa, a Summa - oprogramowania CCT. Dzięki temu Summa jest naszym idealnym partnerem do powiększania biznesu.”

Poprzez to przejęcie Summa rozszerzy zasoby technologiczne w branży oznakowań, koncentrując się na przemyśle tekstylnym we wszystkich kluczowych regionach świata. Ambicją jest pełna koncentracja na zwiększeniu ekspansji geograficznej oraz na wprowadzaniu na rynek nowych, innowacyjnych produktów. Z czasem też portfolio Summa zostanie wzbogacone o najnowocześniejszą linię produktów laserowych.

Na podstawie informacji firmy Summa opracowała BZ