Warsztaty fashion PrinTEXTILE 2.0
11 paź 2018 11:51

API.PL kolejny raz wspiera młodych projektantów uczestniczących w jednej z najważniejszych imprez branży modowej w Polsce: Łódź Young Fashion.

To międzynarodowe wydarzenie modowe organizowane przez miasto Łódź oraz Akademię Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi promuje młodych projektantów z całego świata. Na ŁYF składają się pokazy mody, konkursy i warsztaty, w tym m.in.: Łódź Young Fashion Award, Ogólnopolski Konkurs „Złota Nitka” i Gala Dyplomowa absolwentów Wydziału Tkaniny i Ubioru ASP. W jury konkursów zasiadają uznani i cenieni projektanci oraz designerzy. Tegoroczna edycja imprezy odbędzie się w dniach 16-20 października br. w Łodzi. 

Wkład w program wydarzenia ma również API.PL. Warsztaty fashion PrinTEXTILE 2.0 odbędą się 16 i 17 października. Ich temat przewodni to „siła personalizacji” w druku na tekstyliach. 

Podczas warsztatów zostaną zaprezentowane sposoby aplikacji oryginalnych i personalizowanych projektów na odzież za pomocą technologii termotransferu: 

  • folii termotransferowych (FLEX, FLOCK, FLEX DIGITAL) – dających szerokie możliwości przy minimalizacji kosztów inwestycyjnych;

  • druku DTG (personalizacja produktów bawełnianych);

  • druku sublimacyjnego (personalizacja produktów nie tylko poliestrowych);

  • druku ekosolwentowego (wydruki na foliach flex do druku).

Warsztaty wzbogaci prezentacja pt. „Trendy w druku na tkaninie na sezon S/S 2019”, którą poprowadzi Michalina Szurgot, doktorantka ASP.

Pokazy odbędą się z wykorzystaniem urządzeń marek EPSON, Transmatic, Summa i GRAPHTEC.

Warsztaty są bezpłatne z ograniczoną liczbą miejsc.

Miejsce:  Akademia Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi, ul. Wojska Polskiego 121

Data: 16-17.10.2018 (warsztat jednodniowy), godz. 11:00 – 15:00

Zapisy na www.api.pl!

Opracowano na podstawie informacji firmy API.PL