Rynek papierów zabezpieczonych będzie rósł o 6 proc. rocznie do 2025 r.
16 paź 2018 11:29

Wartość rynku papierów zabezpieczonych ma wynieść w 2025 roku 16,40 mld USD, co oznacza średni roczny wzrost o 5,9 proc. w porównaniu z rokiem 2017. Tak wynika z raportu „Global Security Paper Market 2018 Industry Research Report” sporządzonego przez firmę badawczą Market.biz.

Papier zabezpieczony ma właściwości umożliwiające identyfikację lub potwierdzenie autentyczności dokumentu bądź pozwalające stwierdzić, czy dany produkt został podrobiony. Papiery takie są stosowane do produkcji banknotów, wiz, paszportów, dowodów osobistych, znaczków, certyfikatów i dokumentów prawniczych.

Według raportu światowy rynek papierów zabezpieczonych jest zdominowany przez firmy europejskie; główni gracze to: Giesecke & Devrient w Niemczech, Sequana we Francji, Fedrigoni S.p.A. we Włoszech i De La Rue w Wielkiej Brytanii. Do grona największych firm zalicza się też Security Paper Limited w Pakistanie.

W wyniku postępu technologicznego w Niemczech i Wielkiej Brytanii rynek papierów zabezpieczonych w tych krajach będzie rozwijał się szybciej niż w innych krajach europejskich.

Czynniki takie jak rosnąca cyfryzacja warunkują wzrost rynku. Jego uczestnicy przyjmują różne strategie w celu rozszerzania swojej obecności w skali światowej i zwiększania swojego udziału w rynku. Do głównych tego typu działań można zaliczyć wprowadzanie nowych produktów, ekspansję oraz inwestycje.

Na podstawie graphiline.com opracowała IZ