Zapraszamy do lektury październikowego wydania „Poligrafiki”!
19 paź 2018 13:32

Tematem wiodącym październikowego wydania – tradycyjnie szykowanego na Targi Książki w Krakowie – jest druk dziełowy. Nie da się ukryć, że i w tym segmencie, uważanym jeszcze całkiem niedawno za bastion offsetu, coraz szersze pole zyskuje „cyfra”. Świadczą o tym tytuły publikacji zamieszczonych w tym dziale: „Druk cyfrowy i konwencjonalny w produkcji dziełowej”, „Cyfrowa przyszłość rynku wydawniczego”, „Wykorzystać potencjał druku atramentowego”...

Kolejnym istotnym tematem dla drukarń - nie tylko dziełowych – jest konsolidacja. Jak wynika z informacji nadchodzących z rynków zagranicznych, tamtejsze drukarnie albo padają, albo się łączą bądź są przejmowane. Czy przed taką alternatywą stają też nasze rodzime zakłady? Mówi o tym w wywiadzie dla „Poligrafiki” Waldemar Lipka, prezes Grupy Kompap, zrzeszającej obecnie już trzy drukarnie (w tym dwie dziełowe).

Poza tym: 50-lecie Instytutu Poligrafii PW i jubileuszowy Bal Absolwentów; refleksje po targach Taropak i 4 Print Week; konferencja „Inkredible Printing World” zorganizowana z rozmachem przez hubergroup Polska; kolejna instalacja maszyny Landa – tym razem we Francji – i wiele innych interesujących artykułów, do lektury których gorąco Państwa zachęcamy.