OKI Europe wprowadza aplikację OKI AR Showroom
25 paź 2018 14:02

OKI Europe Ltd. ogłosiła na targach VISCOM Italia wprowadzenie na rynek swojej nowej aplikacji na smartfony: OKI AR Showroom. Innowacja ta, dzięki zastosowaniu rzeczywistości rozszerzonej (AR), pozwala klientom wizualizować urządzenia OKI oraz materiały do komunikacji wizualnej w ich własnym środowisku sprzedaży detalicznej.

Aplikacja zaprojektowana dla detalistów jest bezpłatna i neutralna językowo, dzięki czemu korzyści z użytkowania jej mogą odczuć detaliści w każdym kraju. Technologia AR wyświetla obrazy na ekranie smartfona lub tabletu gdy urządzenie działa w trybie kamery. Wraz z wejściem rzeczywistości rozszerzonej na rynek detaliczny, którego wartość – wg ResearchAndMarkets.com - ma sięgnąć 7,95 mld USD do 2023 roku, ta szybko rozprzestrzeniająca się wśród detalistów technologia oferuje klientom sklepów wciągające doświadczenie w czasie rzeczywistym bez konieczności wychodzenia z domu lub miejsca pracy.

Poprzez OKI AR Showroom OKI Europe oferuje takie samo wciągające doświadczenie samym detalistom. Użytkownicy mogą wizualizować, w jaki sposób asortyment OKI obejmujący drukarki kolorowe oraz urządzenia wielofunkcyjne o wysokiej rozdzielczości w połączeniu z nowoczesnymi platformami oprogramowania wpisze się w ich środowisko pracy. Wystarczy, że skierują kamerę swojego telefonu z uruchomioną aplikacją OKI AR Showroom na biurko lub powierzchnię pracy i wybiorą urządzenie OKI z ekranu.

Za jednym kliknięciem przycisku, detaliści mogą też odkryć szeroką gamę przyciągających uwagę materiałów do promocji w miejscu sprzedaży, które można stworzyć na urządzeniach OKI.  Są to m.in. banery, plakaty, oznakowanie półek, etykiety do roślin, tablice rejestracyjne i naklejki na szerokiej gamie nośników, w wielu rozmiarach i gramaturach, w tym na nośnikach wodoodpornych, magnetycznych i sztancowanych. Ponadto użytkownicy mogą zobaczyć wszystkie te aplikacje na miejscu, w ich własnym środowisku sprzedaży detalicznej.

 „Nasza nowa aplikacja OKI AR Showroom to kolejny przełom w branży, który pomaga przedsiębiorstwom zrozumieć, jak drukarki OKI mogą drukować na zadziwiająco wielu nośnikach różnych rodzajów i różnych rozmiarów, w tym nośnikach wodoodpornych, magnetycznych i sztancowanych – mówi Javier López, Dyrektor Generalny, Vertical Solutions, OKI Europe Ltd. - Dodatkowo klienci mogą drukować w dużym formacie, aż do 1,3 m w trybie druku dwustronnego, by uzyskać wiszące banery mocno oddziałujące i zachęcające klientów, a także napędzające sprzedaż. Aplikacja pozwoli detalistom otworzyć świat pełen możliwości drukowania i zrozumieć, że dzięki drukowaniu w sklepie mogą stać się bardziej kreatywni i lepiej odpowiadać na swoje potrzeby w zakresie komunikacji wizualnej”. 

Opracowano na podstawie inf. firmy OKI