Firma GRAW dystrybutorem maszyn TRESU Flexo Innovator
31 paź 2018 11:46

TRESU Group ogłosiła, że firma GRAW została dystrybutorem maszyn Flexo Innovator w Polsce. Flexo Innovator są flagowymi maszynami TRESU, które gwarantują drukarniom opakowaniowym oraz przemysłowi przetwórczemu wszechstronną produkcję w technologii fleksograficznej z dodatkową możliwością zadrukowania w technologii rotograwiurowej, litograficznej i cyfrowej oraz uszlachetniania w linii.

GRAW już od lat reprezentuje firmę TRESU w zakresie takich produktów jak komory raklowe i inteligentne systemy podawania farby. Sprzedażą maszyn Flexo Innovator będzie się zajmował w firmie GRAW nowo utworzony dział maszyn i urządzeń.

Drukująca z prędkością 800 m/min maszyna Flexo Innovator może być wyposażona w stacje do uszlachetniania, druk dwustronny, drukowanie techniką rotograwiurową, inkjetową, laminowanie folią na zimno oraz stacje konwertujące wstęgę do gotowego produktu. Może łączyć drukowanie farbami wodnymi, rozpuszczalnikowymi i UV. Szerokość druku mieści się w zakresie od 670 mm do 1700 mm. Maszyna zadrukowuje różnego rodzaju podłoża: tekturę, papier, laminaty i podłoża metaliczne. Flexo Innovator zawiera wiele rozwiązań, które minimalizują ilość odpadów, zmniejszają zużycie energii i ilość emisji gazów. Są wśród nich system cyrkulacji powietrza pochodzącego z części suszącej, system ekstrakcji ciepła i odzyskiwania energii poprzez systemy chłodzące oraz automatyczna kontrola przepływu farby przez system F10 iCon firmy TRESU.

Jest to wspaniały krok w rozwoju dla dwóch firm i bardzo się cieszymy na rozszerzenie naszej współpracy z firmą GRAW, która już udowodniła swoje zaangażowanie i pokazała swoje możliwości na rynku polskim” - powiedział Ronni Nielsen, regionalny menedżer sprzedaży, TRESU Group.

Opracowano na podstawie informacji firmy GRAW