Pierwsza w kraju instalacja plotera Artemis Pulsar 2
31 paź 2018 10:06

Pulsar 2 to najnowszy ploter LED-UV marki Artemis. Właśnie miała miejsce pierwsza jego instalacja w Polsce, która odbyła się w firmie Podkowiński Sp. z o.o.

Przedsiębiorstwo Podkowiński od 1997 roku zajmuje się sprzedażą i serwisem pojazdów i naczep. Ploter Artemis Pulsar 2 jest wykorzystywany do produkcji wielkoformatowych plandek i reklam na pojazdach. Jak widać, zaawansowane, cyfrowe urządzenia drukujące wykorzystywane są często w różnych gałęziach przemysłu, wprowadzając nowe możliwości i przyspieszając produkcję.

Artemis Pulsar 2 to ploter LED-UV o szerokości druku 3,20 m, który charakteryzuje się stabilną konstrukcją oraz ciężkim systemem podawania i odbioru mediów dostosowanym do materiału o tak dużym ciężarze, jakim są plandeki (mają one nawet 2-krotnie większą gramaturę od standardowego banera reklamowego).

W Pulsarze 2 zastosowano system prowadzenia mediów bez rolek dociskowych, co znacznie zwiększa gamę stosowanych podłoży w porównaniu z konkurencyjnymi rozwiązaniami i „tradycyjnymi” ploterami 3,20 m. Drukarka ma 4 niezależne strefy podsysu, które mają za zadanie przyciągać materiał do stołu, aby leżał płasko w momencie przejazdu karetki drukującej.

Za posuw materiału oprócz systemu rolowego odpowiadają potężne silniki Panasonic o mocy 750 wat. Innym unikalnym elementem są przemysłowe szyny i ciche prowadnice THK. Maszyna waży aż 2500 kg, co świadczy o jej produkcyjnym charakterze.

Pulsar drukuje standardową paletą atramentów CMYK, ale to dzięki wykorzystaniu dodatkowego atramentu białego można zadrukowywać materiały różnych kolorów.

Ploter wyposażony jest w zależności od konfiguracji w szybkie głowice Konica Minolta 1024 z kroplą 6 lub 13 pl. W 4 pasach ploter drukuje nawet 60 m2/h, co czyni go bardzo produktywnym.

Opracowano na podstawie informacji firmy Atrium