Drukarnia CEWE inwestuje w maszynę Fujifilm Jet Press 720S
22 lis 2018 12:03

Europejska drukarnia internetowa CEWE, specjalizująca się w usługach typu web-to-print, od pewnego czasu użytkuje arkuszową maszynę inkjetową Fujifilm Jet Press 720S. Jak podaje kierownictwo przedsiębiorstwa, inwestycja ta przyniosła firmie szereg korzyści.
„Nasi klienci oczekują wysokiej jakości, niemal natychmiastowej dostawy i zazwyczaj zamawiają po jednym egzemplarzu każdej ze zlecanych tu prac, niezależnie od jej specyfiki – mówi Andreas Kluge, dyrektor zarządzający zakładem produkcyjnym CEWE w Oldenburgu. – Aby mieć pewność, że sprostamy wszystkim tym wymaganiom, potrzebujemy niezawodnej i dającej poczucie bezpieczeństwa linii produkcyjnej. Z tego względu stale poszukujemy nowych rozwiązań technologicznych, chcemy bowiem poprawiać i usprawniać poziom oferowanych usług”.

CEWE to jeden liderów europejskiego rynku usług poligraficznych bazujących na technologii web-to-print, specjalizujący się w wyrobach takich jak fotoalbumy, kalendarze, plakaty i wiele innych, wymagających personalizacji. Firma posiada ponad 20 zakładów produkcyjnych zlokalizowanych w 14 krajach i obsługuje klientów z całego kontynentu. W ub.r. wykonała ok. 6 mln fotoalbumów, będących jej flagowym produktem.
Założona została w 1961 r. w Oldenburgu w Niemczech, gdzie obecnie znajduje się jej główna siedziba. Tu również od pewnego czasu wykorzystywana jest półformatowa maszyna inkjetowa Fujifilm Jet Press 720S.

„Po raz pierwszy zobaczyliśmy ją na targach drupa 2016 – kontynuuje Andreas Kluge. – Urządzenie to wzbudziło nasze szczególne zainteresowanie z kilku powodów. Format B2 idealnie wpasowuje się w potrzeby CEWE, jej jakość jest wręcz zdumiewająca, do tego jest to urządzenie niezwykle wszechstronne, obsługujące bardzo szerokie spektrum podłoży o różnych grubościach. Co więcej, koszty produkcji przy jego zastosowaniu są relatywnie niskie”.
Jak dodaje Andreas Kluge, niedługo po wdrożeniu urządzenia okazało się, że stanowi ono znaczące wzbogacenie parku maszynowego drukarni w Oldenburgu: „Wykorzystujemy je przede wszystkim do produkcji okładek naszych fotoalbumów, gdzie bardzo przydatna okazuje się możliwość zadrukowywania grubszych podłoży. Inne prace, jakie przy jego zastosowaniu realizujemy, to plakaty, materiały typu canvas, widokówki oraz bogata gama kalendarzy”.
Andreas Kluge zwraca szczególną uwagę na znaczący wzrost wydajności, jaki osiągnięto dzięki wdrożeniu Jet Press 720S: „Najlepszy przykład to o wiele szybsza realizacja plakatów, oferujących najwyższy poziom jakości i odwzorowania reprodukcji, prezentujących dzieła sztuki. To, co wcześniej zajmowało nam 8 godzin i angażowało 12 ploterów wielkoformatowych, obecnie jesteśmy w stanie wykonać w ciągu zaledwie 120 minut na maszynie Fujifilm”.
Jak dodaje, duże wrażenie na klientach firmy wywarła jakość zapewniana przez to rozwiązanie: „Produkujemy duże ilości kalendarzy, często na zlecenie profesjonalnych lub półamatorskich fotografów. Podkreślają oni fakt, że po wdrożeniu Jet Press 720S jakość tych produktów wzrosła w sposób znaczący”.
Jak dodaje Andreas Kluge, dzięki maszynie Jet Press firma CEWE może obecnie zaproponować swoim klientom zupełnie nowe rodzaje wyrobów poligraficznych: „Od czasu jej wdrożenia coraz ważniejszą częścią naszego biznesu są np. personalizowane kalendarze adwentowe. To jeden z produktów, których wcześniej nie byliśmy w stanie wykonać we własnym zakresie. Grubość materiałów, jakie możemy zadrukowywać, i właściwości atramentu wykorzystywanego w maszynie Jet Press 720S umożliwiają bowiem wydajną produkcję trójwymiarowych kalendarzy adwentowych, zawierających czekoladki. To bardzo popularne i cenne dla nas rozszerzenie portfolio CEWE.
Podsumowując, jesteśmy zadowoleni zarówno z samej maszyny, którą bez wahania możemy zarekomendować jako idealne rozwiązanie pracujące w technologii cyfrowej, jak i z poziomu współpracy z Fujifilm. Firma ta wykonała kawał świetnej roboty, biorąc pod uwagę cały proces sprzedaży i wdrożenia maszyny. Bardzo cenimy sobie bliską współpracę z nią i wsparcie, jakiego udzielała nam zwłaszcza na etapie eksperymentowania z różnorodnymi podłożami. Celem było uzyskanie z urządzenia jak najwięcej korzyści i pełne wykorzystanie jego możliwości.”
Dirk Mussenbrock, business development manager w Fujifilm Graphic Systems Europe, dodaje: „Marka CEWE jest bardzo dobrze znana i ceniona w całej Europie, zwłaszcza w Niemczech. Jest nam niezmiernie miło, że możemy pomagać tej firmie w dostarczaniu produktów o wyższej wartości dodanej do milionów współpracujących z nią klientów. (...)”.

Opracowano na podstawie informacji firmy Fujifilm