OKI Europe uruchamia platformę do zarządzania profilami nośników
22 lis 2018 10:00

OKI Europe uruchomiło dedykowaną bazę danych (Media Profiles) dla użytkowników ploterów z serii ColorPainter z ponad 14 tysiącami profili nośników, zapewniając zarejestrowanym użytkownikom szybki i bezpłatny dostęp do dokładnych ustawień zarządzania mediami i kolorem, otwierając w ten sposób nowe możliwości uzyskania przychodu dla firm z branży graphic arts i kreatywnych organizacji.

Opracowana przez OKI platforma, we współpracy z wiodącymi producentami podłoży do druku, umożliwia zarejestrowanym użytkownikom ploterów z serii ColorPainter pobranie nieograniczonej ilości profili, co znacznie skraca czas i zmniejsza koszty handlowców, dystrybutorów oraz użytkowników biznesowych eliminując potrzebę tworzenia nowych, niestandardowych profili. Oprócz aktualnego portfolio ploterów ekosolwentowych ColorPainter profile nośników są również dostępne do starszych urządzeń i różnego oprogramowania RIP, łącznie z ONYX i Caldera.
Po zarejestrowaniu użytkownicy mogą utworzyć dedykowane konto, w ramach którego uzyskują możliwość zarządzania kolejką pobrań dla wybranych profili nośników i mogą przeglądać historię pobrań dla powtarzających się zadań. Łatwa w obsłudze funkcja wyszukiwania sprawia, że poruszanie się po obszernej platformie i znalezienie odpowiedniego profilu do konkretnego zadania wydruku jest niezwykle łatwe.

Platforma posiada aktualnie ponad 14 tysięcy profili nośników. Zasób ten będzie bezpłatnie aktualizowany o nowe profile, które będą zawierać różne typy mediów. Umożliwi to użytkownikom generowanie najwyższej jakości wydruków, jak również zminimalizuje ryzyko niepoprawnych wydruków.

Na portfolio ploterów z serii ColorPainter składają się: szybki i zaprojektowany specjalnie do drukowania profesjonalnych grafik w wysokich nakładach ploter ColorPainter H3-104s; wszechstronny, o dużej gęstości i wydajności ploter ColorPainter M-64s oraz najnowsze urządzenie w tej serii ColorPainter E-64s, które zapewnia doskonałą wydajność, wysoki poziom precyzji oraz przyjazne dla środowiska drukowanie, łatwe w obsłudze dla początkujących użytkowników.

Seria ploterów ColorPainter jest przeznaczona do drukowania profesjonalnych materiałów umieszczanych zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz dzięki wykorzystaniu ekosolwentowych tuszy. Została ona specjalnie zaprojektowana, aby przezwyciężyć powszechne bariery w zakresie ochrony środowiska, bariery jakościowe i ograniczenia elastyczności w zakresie doboru odpowiedniego nośnika, umożliwiając firmom tworzenie szerokiej gamy produktów takich jak: banery, billboardy i plakaty, tekstylia techniczne, okleiny na samochody i budynki, podświetlane oznakowania oraz grafiki podłogowe. Ponadto można tworzyć za ich pomocą wiele aplikacji do dekoracji wnętrz takich jak tapety, repliki obrazów olejnych, wydruki zdjęć, rolety okienne i wiele innych.

,,Uruchomienie tej obszernej bazy danych dla naszej profesjonalnej serii ekosolwentowych ploterów ColorPainter bezsprzecznie otworzy firmom drzwi do nowych, ekscytujących możliwości osiągnięcia nowego źródła przychodu - mówi Frank Jänschke, senior marketing manager, Wide Format Printers, OKI Europe Ltd. - Firmy używające ploterów OKI z serii ColorPainter już korzystają z niesamowitej wszechstronności nośników zewnętrznych i wewnętrznych. Dzięki umożliwieniu im wyboru

szerokiej gamy wypróbowanych i przetestowanych profili nośników za pośrednictwem naszej dedykowanej platformy Media Profiles wyeliminowaliśmy znaczące koszty i zminimalizowaliśmy czas potrzebny do stworzenia nowych profili. Firmy mogą uzyskiwać lepsze rezultaty i tworzyć więcej zyskownych aplikacji’’.

Zarejestruj się do darmowego konta na portalu z profilami i postępuj zgodnie z instrukcjami.

Opracowano na podstawie informacji firmy OKI Europe