Memjet i MGI ogłaszają partnerstwo
28 lis 2018 12:37

Na rynku nowych technologii atramentowych ogłoszono strategiczne partnerstwo - firma MGI stała się globalnym partnerem OEM, integrującym technologię atramentową DuraLink oferowaną przez Memjet z nową maszyną drukującą.

MGI Digital Technology, jeden z wiodących francuskich producentów cyfrowych maszyn drukujących i rozwiązań wykończeniowych, zintegrował technologię druku DuraLink z innowacyjną maszyną atramentową AlphaJET B1. Jest to pierwsza 40-calowa maszyna arkuszowa, która integruje głowice drukujące DuraLink, atrament oraz towarzyszące im moduły. Jest to także pierwszy pięciokolorowy system druku cyfrowego, oferujący dekoracyjne efekty specjalne takie jak tekstury wielowymiarowe 2D/3D UV oraz foliowanie. W tym tygodniu MGI prezentuje rozwiązanie AlphaJET na targach All4Pack odbywających się w Paryżu.

„Wprowadzenie AlphaJET ma miejsce w chwili, gdy rynek druku zgłasza duże zapotrzebowanie na druk cyfrowy, zdobienia oraz wykończenia” - powiedział Eric Owen, dyrektor generalny w firmie Memjet i dodał: „Aby wykorzystać ten moment, MGI stawia na modułową budowę DuraLink – eksponując wysokie prędkości, rozdzielczość 1600x1600 oraz przystępny koszt. Partnerstwo jest cenne zarówno dla MGI, Memjet, jak i całego rynku druku.”

Michael Abergel, dyrektor zarządzający MGI komentuje: „Memjet opracował doskonałą technologię łącząc architekturę DuraLink i moduły atramentowe. Ponadto praca zespołowa i wsparcie techniczne dla produktu AlphaJET pozwoliło nam szybko osiągnąć niespotykane dotychczas postępy w zakresie poszczególnych funkcjonalności. AlphaJET został zaprojektowany w celu wprowadzenia nowego modelu drukowania, pakowania i wykończeń. W przypadku tak ważnego produktu właśnie w firmie Memjet znaleźliśmy idealnego partnera biznesowego, rozumiejącego ducha innowacji, który napędza MGI.”

AlphaJET umiejętnie konsoliduje funkcjonalności poszczególnych procesów roboczych, takich jak nakładanie powłok, drukowanie i zdobienia, tworząc uniwersalny system typu „All-in-One” i umożliwiając pełne zarządzanie zadaniami. Rozwiązanie wykorzystuje nowy atrament, szereg modułów roboczych oraz głowice drukujące Memjet DuraLink pozwalając na druk (CMYK) z rozdzielczością 1600 dpi.

„Kontrakt z MGI jest najnowszą z serii umów, które Memjet ogłosił w ostatnich miesiącach” - powiedział Owen i wyjaśnił: „Z przyjemnością opowiemy o kolejnych projektach rozwoju DuraLink w 2019 roku.”

Na podstawie informacji firmy Memjet opracowała BZ