Canon Future Book Forum 2018
4 gru 2018 11:06

W dniach 21-22 listopada w Canon Customer Experience Centre w niemieckim Poing odbyło się jedno z największych wydarzeń poświęconych rynkowi wydawniczemu. Szósta edycja Canon Future Book Forum w tym roku przyciągnęła ponad 400 wydawców z całego świata, producentów i dystrybutorów książek oraz ekspertów zajmujących się tą tematyką.

Tematem przewodnim tegorocznego wydarzenia był rozwój rynku wydawniczego w duchu inteligentnych technologii, czyli jak rozwijać działalność wydawniczą i otwierać się na nowe źródła przychodów.

Podczas dwóch dni prezentacji i warsztatów uczestnicy dyskutowali o potędze danych, wartościach płynących z budowania bezpośrednich relacji z czytelnikami oraz tworzących się mikrospołecznościach, będących bardzo ważną grupą docelową wydawnictw. Rozmawiano także dużo o strategiach wielokanałowych i synergii oferty opartej na spójnym przekazie w różnych kanałach komunikacji.

Wykorzystanie danych do personalizacji oferty i zwiększania doświadczeń użytkowników również było tematem szeroko komentowanym podczas Canon Future Book Forum. Omawiano także najnowsze technologie Canon projektowane do obsługi modelu druku na żądanie (print-on-demand), które dzięki drukowi w niskich nakładach pozwalają m.in. minimalizować zasoby magazynowe.

Future Book Forum to fascynujące wydarzenie, napędzające innowacyjne myślenie na temat branży wydawniczej. To platforma do tworzenia nowych relacji biznesowych, ale również nastawiona na networking – miejsce wymiany myśli i strategii nastawionych na dostarczanie konsumentom najlepszych i spójnych treści niezależnie od kanału. Współpraca wydawców i kreowanie nowych możliwości napędza rynek i pozwala jeszcze lepiej wykorzystać nowoczesne technologie druku – powiedział prof. Peter Fisk z IE Business School. - Inteligentny wzrost w branży wydawniczej jest silnie związany z przekonaniem, że na indywidualne osoby patrzymy już nie tylko jako na czytelników, ale przede wszystkim – jako na konsumentów. Stawiamy klienta na pierwszym miejscu i chcemy zapewnić mu wartościowe doświadczenia, związane z produktem (książka) czy samą usługą. Analiza Big Data oraz elementy sztucznej inteligencji już teraz pomagają nam w dostarczaniu lepszych jakościowo treści. Ale warto pójść o krok dalej i zastanowić się, jak wykorzystać te dane w sposób jeszcze bardziej kompleksowy i holistyczny. Nad tym także debatowaliśmy podczas Canon Future Book Forum 2018”.

W wydarzeniu wzięło udział wiele wybitnych autorytetów z branż wydawniczej, marketingowej i technologicznej, m.in.:

  • Prof. Peter Fisk, Strategy and Innovation, IE Business School

  • Nick Morris, Founding Partner, Canvas

  • Mark Allin, były CEO, John Wiley

  • Rainer Kellerhals, Industry Lead Media & Cable EMEA, Microsoft

  • Tom Betts, Chief Data Officer, Financial Times

  • Sven Fund, Founder & Managing Director, Fullstop

  • Dan Kieran, CEO, Unbound

  • Marie Chassot, Head of Baume, Baume & Mercier

  • Leanne McNulty, Corporate and Trusts Associate, Room to Read

Peter Wolff, starszy dyrektor, Customer Group Comercial Print and Production CRD, Canon Europe komentował: „Future Book Forum to doskonała okazja dla całej społeczności wydawniczej, aby wspólnie dzielić się swoimi doświadczeniami na temat tego, jak zmienia się rynek i w jaki sposób wykorzystać najnowsze technologie cyfrowe. Liczba uczestników wydarzenia rośnie z roku na rok, udowadniając, że to skuteczna platforma łącząca innowacje z obszaru druku i realny sukces biznesowy. Podobnie jak w innych branżach, wykorzystywanie danych klientów pomaga zmieniać strategię, odkrywać nowe możliwości i napędzać wzrost. Wiedza o kliencie jest zatem kluczowa do przeprowadzenia ważnych i skutecznych zmian.”

Opracowano na podstawie informacji firmy Canon