Silna konsolidacja drukarń w Europie
5 gru 2018 11:15

Circle Media Group konsekwentnie umacnia swoją pozycję na europejskim rynku druku. W br. ta holenderska grupa (do kwietnia działająca pod nazwą CirclePrinters) stała się już właścicielem belgijskiej drukarni Corelio Printing, a następnie – o czym informowaliśmy w lipcu – także francuskiej grupy CPI zajmującej się drukiem książek. Ostatnio natomiast Circle Media Group przejęła niemiecką grupę Koerner Druck.

Powstała w 1885 roku Koerner Druck jest największym przedsiębiorstwem grupy Heer Media, w której od sierpnia br. prowadzone jest postępowanie naprawcze. Koerner Druck specjalizuje się w produkcji druków wielkonakładowych, katalogów i dodatków reklamowych. Realizuje obroty w wysokości 70 mln euro i zatrudnia ponad 200 pracowników.

„Od lat potrzeba konsolidacji europejskiego sektora drukarskiego jest jednym z kamieni węgielnych naszej strategii – podkreśla Peter Andreou, prezes wykonawczy i dyrektor generalny Circle Media Group. - Akwizycja Koerner Druck stanowi nowy etap w realizacji tej strategii, pozwalając nam również wzmocnić naszą pozycję w Europie Centralnej. (...)”

Transakcja musi jeszcze zostać zatwierdzona przez austriackie i niemieckie urzędy ds. konkurencji; powinna zostać zamknięta do końca grudnia 2018.

Przed tym przejęciem wartość obrotów Circle Media Group wynosiła 900 mln euro przy zatrudnieniu 5000 pracowników. Grupa posiada 26 drukarń i park maszynowy liczący 135 maszyn w 10 krajach europejskich: Austrii (Oberndorfer Druckerei w Salzburgu), Belgii (Helio Charleroi i Corelio w Erpe-Mere), Finlandii (Helprint w Mikkeli), Niemczech (J. Fink Druck w Ostfildern), Hiszpanii (Impresia Iberica w Madrycie, Toledo i Barcelonie), Holandii (Roto Smeets Deventer, Roto Smeets Weert i Senefelder Misset w Doetinchem), na Węgrzech (Antok w Celldomolk) oraz oddział druku książek CPI z jego 16 drukarniami (3 we Francji, 8 w Wielkiej Brytanii, 3 w Niemczech oraz po jednej w Hiszpanii i Republice Czeskiej).

Na podstawie graphiline.com opracowała IZ