Mutoh ValueJet 426 UF w poznańskim ZOO
11 gru 2018 09:53

Już kilkadziesiąt egzemplarzy drukarki LED-UV Mutoh ValueJet 426 UF drukuje w całej Polsce, w różnych branżach. Jedna z ostatnich instalacji została zrealizowana w miejscu nietypowym, bo w poznańskim ogrodzie zoologicznym.

„Po co w takim miejscu precyzyjny ploter A3+ LED-UV? Odpowiadamy: służy do druku ekologicznych tabliczek informacyjnych o mieszkańcach ZOO; dodatkowo, dzięki możliwości druku wypukłego, grafiki posiadają także informacje w języku Braille'a” - mówi Artur Krygier z poznańskiego oddziału Atrium Centrum Ploterowe.

Mutoh ValueJet 426 UF to zaawansowany technologicznie tablicowy ploter LED-UV wyposażony w stół z podsysem. Jest to 6-kolorowa drukarka o obszarze zadruku 483x329 mm, umożliwiająca zadrukowywanie różnych elementów o grubości do 70 mm i ciężarze do 4 kg.

„Na liście przedsiębiorstw, które wybrały drukarkę Mutoh ValueJet 426 UF, są firmy znakujące gadżety reklamowe, producenci trofeów sportowych, zakłady produkujące elementy elektryczne i domofony, a teraz nawet ZOO. Z uwagi na możliwość druku kolorem białym swoje portfolio o druk tym kolorem rozwinęli producenci naklejek” - kontynuuje Artur Krygier.

Zastosowany kolor biały umożliwi poddruk kolorowej grafiki na wszelkich niebiałych powierzchniach. Możliwy jest także zadruk warstwy CMYK kolorem białym. np. przy grafice na szkle drukowanej od spodu.

Z kolei lakier, oprócz możliwości uszlachetniania wydruków cyfrowych i offsetowych na całej powierzchni lub separacji, umożliwi zastosowanie efektów specjalnych jak warstwa 3D – np. wyczuwalna pod palcem struktura słojów drewna. Inną ciekawą możliwością wykorzystania lakieru w tej drukarce jest właśnie pismo Braille'a, z którego korzysta poznańskie ZOO.

Mutoh ValueJet 426 UF zadrukowuje takie materiały jak: ABS, aluminium, PE, PET, PMMA (akryl), PP, PS, PVC czy szkło. Przeznaczony jest więc do druku na gadżetach reklamowych i upominkach, foto-gadżetach, obiektach 3D, posłuży też do personalizacji produktów, paneli sterowania, nagród, grafik POS, małych elementów wyposażenia wnętrz, elementów budowy maszyn itd.

Drukarka jest wyposażona w energooszczędne, długowieczne lampy LED-UV (czas pracy 14 250 roboczogodzin). Cechuje się małym zużyciem energii, bo tylko 330 wat. Proces drukowania na ploterze Mutoh ValueJet 426UF charakteryzuje się brakiem lotnych związków organicznych, brakiem ozonu (ozon free), brakiem zanieczyszczeń powietrza (non-HAP). Atrament nie wydziela oparów i zapachów na powierzchni zadrukowanego materiału, a jego skład nie zawiera rtęci i ołowiu.

Opracowano na podstawie informacji firmy Atrium