Siegwerk podnosi ceny farb i lakierów do produkcji opakowań
18 gru 2018 09:58

Firma Siegwerk podjęła decyzję o podniesieniu cen wszystkich farb i lakierów do produkcji opakowań w krajach EMEA (Europy, Środkowego Wschodu i Afryki). Nowy cennik zacznie obowiązywać od 1 lutego 2019 r.

Koszty surowców wykorzystywanych do wytwarzania farb i lakierów, takich jak fotoinicjatory, monomery UV, żywice akrylowe, pigmenty, izocyjaniany oraz dodatki specjalistyczne, rosły w ciągu całego bieżącego roku. Dodatkowo istnieje duże ryzyko ograniczenia dostępności pigmentów barwiących i fotoinicjatorów, wynikające z wdrażania na kluczowych rynkach surowszych przepisów dotyczących ochrony środowiska. Sytuacji nie poprawiają rosnące koszty energii oraz transportu w całym europejskim łańcuchu dostaw.

Firma Siegwerk, w bliskiej współpracy ze swymi kooperantami, podejmowała wcześniej wysiłki zmierzające do zwiększenia siły nabywczej i minimalizacji kosztów. „Z myślą o zagwarantowaniu klientom korzyści wynikających z niezmiennie wysokiej jakości produktów, obsługi i niezawodności, Siegwerk jest zmuszony przenieść na nich te wyższe koszty” - powiedział dr Jan Breitkopf, prezes działu Packaging EMEA w Siegwerk. Mimo wysiłków firmy zmierzających do redukcji kosztów nie ma wątpliwości, że ceny utrzymają się na wysokim poziomie w całym 2019 roku.

Konkretne informacje na temat podwyżek oraz dotkniętych nimi segmentów będą przekazywane klientom w nadchodzących tygodniach.

Na podstawie informacji firmy Siegwerk opracował TK