Canon Oce skupi się na wzroście wydajności i rentowności
19 gru 2018 10:20

Według informacji holenderskich mediów, Canon Oce planuje w 2019 roku zwolnienie ok. 300 osób (na ogólną liczbę 3900 zatrudnionych). Poprzez tę redukcję personelu grupa mająca siedzibę w Holandii, kupiona w 2010 r. przez japońskiego producenta, ma nadzieję obniżyć swoje koszty o 35 mln euro, tj. o 10 proc. Szczegóły dotyczące zwolnień mają zostać podane w najbliższych tygodniach.

Według holenderskiego dziennika „De Telegraaf” rzecznik przedsiębiorstwa wyjaśnia, że filia Canon Oce zamierza się koncentrować „w nieco mniejszym stopniu na badaniach i rozwoju”, a głównie na sprzedaży czterech maszyn drukujących wprowadzonych na rynek w ostatnich dwóch latach.

Minoru Asada, nowy dyrektor i prezes rady administracyjnej Oce, stwierdził w komunikacie z 17 grudnia 2018 dotyczącym objęcia przez niego stanowiska: „W perspektywie krótkoterminowej będziemy się skupiać na polepszeniu naszej wydajności i rentowności, wciąż mając na względzie wprowadzanie innowacji w sektorze druku komercyjnego.”

Według raportu za rok 2017, który prezentuje jedynie wyniki finansowe Oce Holding BV, nie uwzględniając ogólnych rezultatów Oce skonsolidowanych z wynikami Canona, wartość obrotów w ub.r. wzrosła do 751 mln euro, tj. o 2,6 proc. w stosunku do roku 2016. Wynik operacyjny w 2017 r. wyniósł –9,5 mln euro (wobec –60 mln w 2016), a marża brutto wzrosła w 2016 z 33 proc. do 36 proc.

Przy okazji publikacji tych wyników Toshizo Tanaka, wiceprezes wykonawczy i dyrektor finansowy, mówił o bardzo ostrej konkurencji w tym sektorze: „ Minęło 7 lat, odkąd weszliśmy do sektora druku komercyjnego przejmując Oce. W tym czasie koniunktura na rynku związanym z tą aktywnością znacząco się zmieniła, dalece przekraczając nasze wstępne oczekiwania. W ciągu 3 najbliższych lat inwestycje w dział R&D będą poważne z powodu rosnącej konkurencji związanej z pojawieniem się nowych graczy i ewolucją technologiczną. Ponieważ spowoduje to czasowe obniżenie rentowności przedsiębiorstwa, zdecydowaliśmy się raz jeszcze przejrzeć nasze plany w celu ponownego oszacowania wartości tego przedsiębiorstwa w perspektywie 3 lat.”

Na podstawie graphiline.com opracowała IZ

error: Kopiowanie zabronione!